Objev záhadných rádiových signálů z vesmíru! Může se jednat o tísíce světelných let vzdálené civilizace!

Věda a technika 18. března 2017 | 04:31 — Lukáš Bauer
Zatím nevysvětlené záblesky energií, které obří satelity detekovali ve velice vzdálených galaxiích, by podle vědců z Harvardské univerzity mohly značit přítomnost vyspělých civilizací a jejich obřích kosmických lodí.
Podivné signály z vesmíru zachytily počátkem roku obří satelity / Internet

Objev byl učiněn již v roce 2007, když byly objeveny velmi intenzivní záblesky energie, z nichž některé trvaly až několik milisekund. Tyto záblesky jsou známy pod zkratkou FRB (Fast Radio Bursts, v překladu znamená „rychlé rádiové třesky“).

Jejich původ zůstává neznámý, ale vědci se na základě výpočtů domnívají, že pocházejí z galaxií, které jsou od Země vzdálené miliardy světelných let.

Nyní po několika letech zkoumání, přišli vědci z Harvardu se zajímavou teorií. Domnívají se totiž, že tyto pulzy by mohly pocházet z obřích vysílačů, postavených vyspělými civilizacemi k řízení jejich světelných lodí při mezihvězdných letech.

Takový systém by využíval poměrně malý tlak vyvýjený světlem, které způsobí malé, ale konstatní zrychlení. Tento energetický systém by podle odborníku v kosmickém prostředí, mohl pomoci vyvynout vesmírné lodi obrovskou rychlost.

Profesor Avi Loeb z harvardského střediska pro astrofyziku, uvedl: „Rádiové záblesky jsou extrémně jasné a trvají velice krátkou dobu. Jejich zdroj by tak mohl být skutečně umělého původu, protože přírodní zdroje takových vln doposud nejsou známy“.

Podle univerzitního profesora Linghama je síla těchto záblesků tak obrovská, že by stačila k vyvynutí síly jeden milion tun, což odpovídá asi 20 násobku síly největších pozemských mořských plavidel.

„Je to dostatečně velká síla, pomocí které by mohla být realizována přeprava cestujících v obřích mezigalaktických plavidlech,“ poznamenal profesor Lingham.

Dále také vysvětlil, proč na Zemi pozorujeme pouhé záblesky těchto obřích energií. Je to z důvodu relativního pohybu miliardy let vzdálených galaxií vůči zemi, kde navíc v cestě stojí mnoho planet a soustav. Výsledkem tak je, že na Zemi lze zachytit paprsek pouze na velmi krátký časový úsek.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Česká pošta vydává dnes první známky letošního roku

Silně znečištěné či zašedlé prádlo může být opět...

Triko či límec od make-upu kazí image. Vyzkoušejte triky, jak...

Jak pečovat o dřevěnou pracovní desku, aby vypadala dobře i...

Litina nesnese chemii, měď nemůže do myčky. Co hrnec, to...

Provoz myčky může být úspornější. Stačí znát pár...

Sladit koberec s nábytkem není žádná věda. Držte se...

Zavřít reklamu