Společnost SpaceX bude testovat svou vesmírnou loď. Během zkoušky bude zničena

Věda a technika 19. ledna 2020 | 16:05 — Lukáš Bauer
Americká vesmírná společnost SpaceX bude testovat svou raketu a vesmírnou loď, aby dokázala, že jsou tyto stroje bezpečné pro dopravu osob na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Během zkoušky bude společnost simulovat selhání při startu a také unikový systém za letu.
Další 2 fotografie v galerii
Během zkoušek bude společnost simulovat selhání rakety / Internet

Společnost SpaceX otestuje svou vesmírnou loď Crew Dragon, aby dokázala, že je ve spojení s vesmírnou raketou bezpečným dopravním prostředkem pro přepravu lidí. Během náročných zkoušek bude SpaceX simulovat havárii během startu a také únikový systém za letu.

Test byl původně plánován na sobotu, ale kvůli rozbouřeným vodám Atlantiku musel být odložen na neděli. Během zkoušky se krátce po startu rakety odpojí všech devět motorů, čímž bude společnost simulovat selhání při startu.

Po této etapě zkoušky se zapnou motory SuperDraco, kterými je vybavena vesmírná loď Crew Dragon, jež mají za úkol dostat loď s posádkou v co nejkratší době co nejdále od havarovaného raketového nosiče. To vše se má odehrát ve výšce 19 kilometrů nad zemským povrchem.

Inženýři očekávají, že Falcon 9 se po odpojení lodě nakonec rozpadne při působení aerodynamických sil nad Atlantickým oceánem. Loď Crew Dragon by měla dopadnout 32 kilometrů od pobřeží Floridy. SpaceX a vzdušné síly Spojených států si nanečisto zkouší i pátrací a záchranné techniky.

Pokud bude test úspěšný, SpaceX se začne připravovat na první let s lidskou posádkou. Ten se měl původně konat v létě minulého roku, museli jej však odložit kvůli nehodě. Dále čtěte: (Obří raketa Super-Heavy by mohla vzlétnout již příští rok. Brzdí ji výroba motorů).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Největší arbitráž dějin za 1150 miliard korun

Nejčastější chyby, které děláme při výběru závěsů a...

Povrch hraje v případě vany stěžejní roli. V některé...

Několik věcí, na které je třeba dát si pozor při...

Prosvětlit tmavý byt nemusí být nijak složité. Stačí pár...

Staré nebo roztrhané silonky se dají v domácnosti velmi...

S moderními budíky můžete vstávat biologicky. Jsou...

Zavřít reklamu