Čína zveřejnila další fotografie záhadného materiálu, který objevila na Měsíci

Věda a technika 25. října 2019 | 11:15 — Lukáš Bauer
Čína zveřejnila další sérii fotografií, které pořídil její rover na odvrácené straně Měsíce. Na několika snímcích je také zachycen zvláštní materiál, který Čína za pomoci robota na měsíčním povrchu objevila.
Další 3 fotografie v galerii
Čína uveřejnila další fotografie ze svého roveru / Internet

Před nedávnem Čína zveřejnila několik fotografií objektu, který robot vyfotil na odvrácené straně Měsíce. Experti se nejprve domnívali, že se může jednat o kus horniny z asteroidu, který do měsíčního povrchu narazil.

Díky kvalitnějším fotografiím, které Čína nyní zveřejnila, se zdá, že materiál nakonec nebude takovou záhadou, jak se zprvu zdálo. Vědci po bližším prozkoumání přišli s teorií, že se může jednat o sklo, které vzniklo při nárazu asteroidu.

Tuto teorii nyní potvrzují nové fotografie, na kterých je zachycen kráter s tmavou hmotou, která vznikla nárazem tělesa velkou rychlostí, což mohlo stlačit minerály a přeměnit je na sklo. Celá hmota může být složena z měsíční kůry, skla, částeček nárazového tělesa a čediče.

Podobné tmavé skleněné částečky našli i astronauti během mise Apollo 17 v roce 1972. Apollo 17, poslední let programu Apollo, je a ještě nějakou dobu určitě zůstane posledním letem člověka na Měsíc.

„Tvar úlomků se velmi podobá ostatní materiálům v té oblasti. To naznačuje, že hmota má podobnou historii jako okolní materiál,“ vysvětlil pro web Space.com Dan Moriarty, výzkumník z Goddardova centra pro vesmírné lety při NASA. Dále čtěte: (Číňané objevili na Měsíci něco velice zajímavého. Nyní zveřejnili další fotografie).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tip na toskánský eurovíkend. Starobylá Siena nabízí bohatou historii i výborné jídlo

Chcete-li poznat to pravé Španělsko, musíte navštívit...

Kam za předvánočními nákupy? Nabízí se Polsko, Německo,...

Po stopách lidské tragédie. Osvětim a další smutná místa...

Izrael stojí za návštěvu. Než se tam vydáte, měli byste...

Tipy na termální koupaliště, ve kterých se v horké...

Jezdíte nakupovat do Polska? Příhraniční trhy, to je zcela...

Zavřít reklamu