V egyptském Luxoru bylo objeveno dvacet sarkofágů s neznámými hieroglyfy

Věda a technika 17. října 2019 | 10:07 — Lukáš Bauer
Egyptští archeologové si připsali další významný objev. V Luxoru jižně od Káhiry bylo totiž vykopáno více než dvacet starověkých sarkofágů. Dřevěné sarkofágy mohou být staré více než dva tisíce let a jedná se tak o jeden z nejvýznamějších egyptských objevů posledních let.
Další 4 fotografie v galerii
V Egyptě byla objevena dvacítka sarkofágů / Internet

V egyptském Luxoru jižně od hlavního města Káhira byla objevena více než dvacítka dřevěných starověkých sarkofágů, které mohou pocházet ještě z dob, kdy byl Egypt pod perskou nadvládou. Jedná se o jeden z nejvýznamějších archeologických objevů v Egyptě za posledních několik let.

Informace o unikátním nálezu zveřejnilo egyptské ministerstvo pro starožitnosti na svém twitterovém účtu. Historicky cenné sarkofágy byly objeveny ve známé archeologické lokalitě.

Unikátní objev sarkofágů s hieroglyfy byl učiněn v thébské nekropoli, která se nachází na západním břehu řeky Nil. Tato oblast je známá tím, že v ní byly objeveny artefakty ze všech období starověkého Egypta.

Vědci zatím nevědí, jak přesně staré tyto barevné dřevěné sarkofágy jsou, protože v oblasti byly nalezeny předměty z období let 1994 až 332 před naším letopočtem. V této lokalitě se nachází také slavné Údolí králů, které je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Egyptě.

Egypt se v posledních letech snaží obnovit turistický ruch v zemi, který utrpěl v souvislosti s nepokoji během arabského jara v roce 2011. Zveřejňuje proto informace o nejnovějších nálezech s cílem přilákat turisty zpět do země. Dále čtěte: Egypt hlásí objev letošního roku. Jižně od hlavního města byla objevena neuvěřitelně stará hrobka kněze.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tip na toskánský eurovíkend. Starobylá Siena nabízí bohatou historii i výborné jídlo

Chcete-li poznat to pravé Španělsko, musíte navštívit...

Kam za předvánočními nákupy? Nabízí se Polsko, Německo,...

Po stopách lidské tragédie. Osvětim a další smutná místa...

Izrael stojí za návštěvu. Než se tam vydáte, měli byste...

Tipy na termální koupaliště, ve kterých se v horké...

Jezdíte nakupovat do Polska? Příhraniční trhy, to je zcela...

Zavřít reklamu