Americký pilot vletěl přímo do oka hurikánu Dorian. Naskytl se mu neuvěřitelný pohled

Věda a technika 05. září 2019 | 15:16 — Lukáš Bauer
Pilot letounu americké 53. perutě amerických vzdušných sil vletěl přímo do oka děsivého hurikánu Dorian. Tato speciální peruť má za úkol průzkumy počasí a její členové mají přezdívku lovci hurikánů.
Loading...
V oku hurikánu panuje klidné a jasné počasí / Internet

Hurikán Dorian je nejsilnější za posledních třicet let. Jeho sílu pocítili například obyvatelé Baham, které hurikán naprosto zdevastoval. Piloti 53. letecké perutě vzdušných sil Spojených států vletěli přímo do jeho středu a naskytl se jim neuvěřitelný pohled.

Letka se vydala na průzkum v ranních hodinách 1. září, aby zjistila důležitá data z hurikánu Dorian, který se v té době dostal do nejvyšší páté kategorie. Část neuvěřitelných záběrů americký Národní úřad pro oceány a atmosféru (NOAA) zveřejnil i na videu.

V prvních vteřinách letu je vidět průlet hustými oblaky s téměř nulovou viditelností, ale po chvíli se objeví zcela nerušené a jasné počasí, které se nachází v samotném oku hurikánu.

Na okrajích hurikánu však panuje zcela jiná situace. Vítr o rychlosti až 300 km/h doprovázejí mohutné deště a obrovské množství blesků, jak je vidět i ze satelitní snímků pořízených koncem srpna.

Podle nejnovějších zpráv již Dorian zeslábl na hurikán třetí kategorie. Hurikán se stále drží nad Bahamami, vyžádal si nejméně pět mrtvých a způsobil obrovské škody. Americké Národní centrum pro hurikány odhaduje, že hurikán se přiblíží k Floridě a následně půjde podél východního pobřeží USA. Dále čtěte: Změny klimatu pustoší Zemi. Jejich dopady pocítily v loňském roce miliony lidí.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Startuje mise Solar Orbiter, významně se na ní podílejí čeští vědci

Silně znečištěné či zašedlé prádlo může být opět...

Triko či límec od make-upu kazí image. Vyzkoušejte triky, jak...

Jak pečovat o dřevěnou pracovní desku, aby vypadala dobře i...

Litina nesnese chemii, měď nemůže do myčky. Co hrnec, to...

Provoz myčky může být úspornější. Stačí znát pár...

Sladit koberec s nábytkem není žádná věda. Držte se...

Zavřít reklamu