Ruské úřady osvobodily poslední z kosatek, které byly nelegálně uvězněny na Dálném východě

Věda a technika 28. srpna 2019 | 14:07 — Lukáš Bauer
Ruské úřady velice rychle vyřešily situaci kolem nelegálního vězení kytovců na ruském Dálném východě. Společnost, která vydělává prodejem kosatek do čínských zábavních parků, totiž nelegálně zadržovala asi stovků kytovců. Nyní zařízení opustily poslední dvě kosatky.
Další 2 fotografie v galerii
Kosatky z ruského velrybího vězení byly vypuštěny do volného moře / Internet

Na ruském Dálném východě jižně od Vladivostoku byly nelegálně vězeněny kosatky, což se nelíbilo ochráncům zvířat a také ruským úřadům. Zařízení, ve kterém byla uvězněna asi stovka kytovců, bylo otevřeno a z areálu všichni kytovci vypuštěni.

Poslední dvě kosatky opustily brány vězení během minulého týdne, když byly po pětidenním transportu vypuštěny do Ochotského moře. 

Kytovci byli uvězněni ve speciální nádrži v zátoce Sredňaja, která se nachází asi 80 kilometrů jihozápadně od Vladivostoku. V zařízení bylo podle ruských úřadů 11 kosatek a 90 běluh, které byly odchyceny na volném moři.

Tyto velryby měly být poslány do aquárií převážně v Číně, ale jejich transportu zabránila vlna protestů po celém světě. Podle Výzkumného ústavu rybolovu a oceánografie Ruské federace (VNIRO) však přes veškerou snahu tři běluhy a jedna kosatka z areálu zmizely.

Poslední kosatky, samice Charju a samec Forest, a spolu s nimi šest běluh musely cestou na svobodu urazit 1 800 kilometrů. Pohyb obou kosatek bude monitorován za pomoci sledovacího zařízení. Dále čtěte: (Japonské lodě po třiceti letech vyrazily na lov velryb. Svět je pobouřen).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jet lag: Jak se elegantně a účinně zbavit pásmové nemoci?

Andalusie: Poznejte jeden z nejkrásnějších koutů Španělska

Rozlučte se s létem stylově: Na nejslunnějším místě...

Dobrodružství čeká za rohem: Nádherné evropské ostrovy,...

Prodlužte si léto: Fascinující evropská města, která si...

Chystáte se do Švýcarska? Zapomeňte na auto. Tuto zemi...

Neuvěřitelná místa na naší planetě: Kam se vydat, když...

Zavřít reklamu