Čínská vesmírná stanice shořela v atmosféře. Některé části se zřítily do Pacifiku

Věda a technika 21. července 2019 | 16:43 — Lukáš Bauer
Čínská vesmírná agentura CMSA oznámila, že její vesmírná laboratoř s názvem Tchien-kung 2 (Nebeský palác 2) kontrolovaně shořela v atmosféře. Některé části stanice podle Číny dopadly do předem vytyčené oblasti v jižním Tichomoří.
Další 2 fotografie v galerii
Čínská vesmírná stanice shořela po několika letech v zemské atmosféře / Internet

Čínská vesmírná stanice Tchien-kung 2 shořela po třech letech ve vesmíru v zemské atmosféře. Oznámila to koncem týdne čínská vesmírná agentura CMSA. Menší části stanice dopadly do předem určené oblasti v jižním Tichomoří.

Orbitální zařízení často označované jako laboratoř vážilo 8,6 tun a do vesmíru bylo vyneseno 15. září 2016. Stanici, kterou tvořil vědecký modul, navštívila na přelomu října a listopadu 2016 dvojice čínských kosmonautů.

Oba muži na stanici pobývali jeden měsíc, a poté se vrátili na Zemi. K Nebeskému paláci následně zamířila nákladní loď Tchien-čou 1 (Nebeské plavidlo 1), která se v rámci testování se stanicí třikrát spojila a rozpojila.

Obě laboratoře Tchien-kung 1 i Tchien-kung 2 sloužily k vědeckých experimentům a k získávání zkušeností s technologiemi pro stavbu další vesmírné stanice Tchein-che, jejíž první modul by Čína mohla do kosmu vynést v roce 2020. Dále čtěte: Čína a Rusko provádí velice podivný experiment. S pomocí radiových technologií mění vlastnosti zemské atmosféry.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Herecký velikán Josef Větrovec: Nejsmutnější období prožil na sklonku života

Hledáte toho nejlepšího kamaráda? Psí kříženec je sázka...

Zažraná mastnota kolem sporáku? Zkuste fígl, který strčí...

Jak přesazovat orchideje, aby vám nádherně kvetly

Jak odnaučit psa loudit jídlo? Držte se následujících rad

Připravte se na zimu. Vyrobte si za pár minut zásobu...

Využijte vánoční elektrická světýlka celoročně....

Zavřít reklamu