Archeologům se v Rusku podařilo objevit hrob jednoho z Napoleonových generálů

Věda a technika 12. července 2019 | 11:16 — Lukáš Bauer
Francouzští archeologové odhalili pod zábavním parkem v ruském Smolensku ostatky slavného Napoleonova generála Charlese Etienne Gudina. Tento generál hrál klíčovou roli také během revoluce a byl zabit dělovou koulí v roce 1812.
Další 1 fotografie v galerii
Charles Etienne Gudin byl slavný Napoleonův generál / Internet

Během archeologických prací v zábavním parku v ruském Smolensku byl objeven hrob slavného Napoleonova generála. Generál Charles Etienne Gudin byl klíčovou osobou během revoluce a zemřel v roce 1812 při tažení proti Rusům.

Napoleon a Gudin byli spolužáky na vojenské škole, Gudin později velel divizi, která vyhrávala boje nad habsburskou monarchií. Osudný se mu stal až střet s vojskem generála Tučkova, které krylo ústup ruských vojsk.

„Byl to generál, který strávil celý život v armádě. Zabili ho až Rusové. Napoleon byl jeden z posledních lidí, kteří ho viděli naživu,“ uvedl francouzský historik a archeolog Pierre Malinowski.

Podle dostupných historických materiálů byl generál zabit zásahem dělové koule, přičemž tomuto typu zranění odpovídají i nalezené ostatky. Jednu nohu měl amputovanou nad kolenem, stejně jak uváděly kroniky.

Napoleon generálovi nechal po smrti vyříznout srdce a odvézt ho na významný pařížský hřbitov. Jméno generála bylo také vytesáno do vítězného oblouku. Nyní budou archeologové ověřovat pravost nálezu za pomoci DNA. (Dále čtěte: Forenzní vědci FBI vyřešili záhadu kolem egyptské mumie s uříznutou hlavou).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

Bytový architekt a jeho výhody: Nechte se inspirovat

Povinné čipování psů – přehledně vše, co potřebujete...

Skvělé využití vody z rýže. Odteď už ji nikdy nebudete...

Květiny jako dekorace: Sušená aranžmá vám vydrží roky

Když blechy útočí! Co jste o nich nevěděli a jak se jim...

Zdravé mlsání na zimu? Víme, jak naložit s dary podzimního...

Zavřít reklamu