Na internetu se objevily dosud neznámé snímky zachycující chvíle krátce po pádu mrakodrapů z 11. září

Věda a technika 21. června 2019 | 16:53 — Lukáš Bauer
Silný dým a nepředstavitelné množství trosek bylo vidět na mnohých fotografiích pořízených krátce po neštěstí z newyorského Ground Zero. Toto místo bylo dějištěm jednoho z nejhorších teroristických útoků z 11. září. Nyní se objevila série dosud neznámých fotografií.
Další 4 fotografie v galerii
Velké množství trosek a těžké stroje, které je odklízejí / Internet

Dvojice mrakodrapů zkolabovala a zřítila se 11. září 2001 během teroristických útoků, při nichž islamisté z Al-Káidy narazili unesenými letadly do věží WTC. Místo zřícení, kde zemřelo více než 3 000 lidí, je označováno jako Ground Zero.

Po teroristických útocích se Ground Zero stalo pietním místem, zpočátku alespoň s provizorním památníkem. Nyní po osmnácti letech se objevila série fotografií, které zachycují dění krátce po neštěstí.

Několik stovek fotografií Ground Zero pořídil jeden z lidí, kteří trosky odklízeli. Jsou na nich zachyceni dělníci a těžká technika, jak odklízí nekonečné množství trosek ze zřícených mrakodrapů.

Snímky pořídil na podzim 2001 jeden z pracovníků, kteří odklízeli zříceniny obchodního centra (WTC). Fotograf, který již zemřel, snímky pořídil fotoaparátem Canon Powershot G1.

Nyní po osmnácti letech je na serveru Flickr.com zveřejnil jeden z členů organizace Internet Archive. Učinil tak v reakci na snahu aktivisty Jona Stewarta o prodloužení podpory záchránářům, kteří v New Yorku zasahovali.

Fotografie se ke kronikáři dostaly vypálené na CD, po tolika letech se mu ale podařilo přečíst a uložit jen některé z nich, část z více než 2 tisíc fotografií je nenávratně ztracena. Dále čtěte: (Umělá inteligence pomáhá policii s odhalováním úvěrových podvodů)

 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hypotéky v Česku výrazně zlevňují. Má to ale háček

Na co si dávat pozor při zazimování balkonových rostlin?...

Zkuste zdravou a super jednoduchou čokoládovou pěnu hotovou za...

Zvěřina aneb zdravý gastro zážitek podzimu. Jak ji správně...

Pozor na nejčastější chyby při chovu morčat

Je čas vyvěsit ptačí budku. Víte, že je pro vaši zahradu...

Právě teď je ideální čas na výsadbu dřevin a cibulovin

Zavřít reklamu