Do vesmíru vzlétl další vesmírný kamion. Na ISS dopraví několik tun nákladu

Věda a technika 18. dubna 2019 | 14:55 — Lukáš Bauer
Z amerického kosmodromu na ostrově Wallops odstartovala během středečního večera zásobovací vesmírná loď, která míří k Mezinárodní vesmírné stanici. Nákladní loď Cygnus na oběžnou dráhu vynesla raketa Antares.
Další 2 fotografie v galerii
Vesmírná loď Cygnus bude pokračovat v zásobování ISS až na podzim / Internet

Ve středu večer odstartovala z amerického ostrova Wallops další zásobovací vesmírná loď Cygnus. Za vývojem této zásobovací lodi stojí společnost Northrop Grumman. Tato nákladní loď dopraví k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) více než 3,5 tun zásob a nejrůznějšího materiálu.

Loď Cygnus by měla dosáhnout orbitálního komplexu v pátek kolem poledne. Vesmírnou loď zachytí astronautka Anne McClainová pomocí robotického ramene, díky kterému bude posléze připojena k americkému modulu Unity.

NASA uvedla, že se jedná o poslední zásobovací let Cygnus pro účely Mezinárodní vesmírné stanice, protože končí dohoda se společností Northrop Grumman. Tato dohoda by měla být v nové verzi obnovena na podzim tohoto roku.

Cygnus zůstane k ISS připojena do 23. července a po odpojení ještě vypustí miniaturnní satelity společnosti NanoRacks. Poté bude pokračovat v prodloužené misi až do prosince, kdy se s několika tunami odpadu z ISS vrátí na Zemi. Dále čtěte: (Vědci objevili způsob, jak vytvořit plutonium, které může sloužit jako palivo pro mise v hlubokém vesmíru).

Témata: vesmír, ISS, zásoba, Cygnus
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zažijte Ameriku úplně jinak. Navštivte neokoukanou zemi s čarokrásnou a divokou přírodou

Chystáte se do Chorvatska? Nezapomeňte navštívit perlu...

Chcete si vyšlápnou 4444 schodů? Vydejte se do norského...

Seriál Hra o trůny sice skončil, ale zájem o místa...

Dovolená ve Skandinávii je nezapomenutelný zážitek. Kdy je...

Objevte malebný ostrov v Bavorsku s pohádkovou kopií...

Víte, která země je v Africe nejbezpečnější? Tak tohle...

Zavřít reklamu