Do vesmíru vzlétl další vesmírný kamion. Na ISS dopraví několik tun nákladu

Věda a technika 18. dubna 2019 | 14:55 — Lukáš Bauer
Z amerického kosmodromu na ostrově Wallops odstartovala během středečního večera zásobovací vesmírná loď, která míří k Mezinárodní vesmírné stanici. Nákladní loď Cygnus na oběžnou dráhu vynesla raketa Antares.
Další 2 fotografie v galerii
Vesmírná loď Cygnus bude pokračovat v zásobování ISS až na podzim / Internet

Ve středu večer odstartovala z amerického ostrova Wallops další zásobovací vesmírná loď Cygnus. Za vývojem této zásobovací lodi stojí společnost Northrop Grumman. Tato nákladní loď dopraví k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) více než 3,5 tun zásob a nejrůznějšího materiálu.

Loď Cygnus by měla dosáhnout orbitálního komplexu v pátek kolem poledne. Vesmírnou loď zachytí astronautka Anne McClainová pomocí robotického ramene, díky kterému bude posléze připojena k americkému modulu Unity.

NASA uvedla, že se jedná o poslední zásobovací let Cygnus pro účely Mezinárodní vesmírné stanice, protože končí dohoda se společností Northrop Grumman. Tato dohoda by měla být v nové verzi obnovena na podzim tohoto roku.

Cygnus zůstane k ISS připojena do 23. července a po odpojení ještě vypustí miniaturnní satelity společnosti NanoRacks. Poté bude pokračovat v prodloužené misi až do prosince, kdy se s několika tunami odpadu z ISS vrátí na Zemi. Dále čtěte: (Vědci objevili způsob, jak vytvořit plutonium, které může sloužit jako palivo pro mise v hlubokém vesmíru).

Témata: vesmír, ISS, zásoba, Cygnus
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hypotéky v Česku výrazně zlevňují. Má to ale háček

Na co si dávat pozor při zazimování balkonových rostlin?...

Zkuste zdravou a super jednoduchou čokoládovou pěnu hotovou za...

Zvěřina aneb zdravý gastro zážitek podzimu. Jak ji správně...

Pozor na nejčastější chyby při chovu morčat

Je čas vyvěsit ptačí budku. Víte, že je pro vaši zahradu...

Právě teď je ideální čas na výsadbu dřevin a cibulovin

Zavřít reklamu