Raketa Falcon Heavy poprvé v historii pokořila trojité přistání

Věda a technika 13. dubna 2019 | 14:29 — Lukáš Bauer
Z floridského Mysu Canaveral v pátek odstartovala nejvýkonnější raketa současnosti Falcon Heavy. Jejím úkolem bylo vynést na oběžnou dráhu saúdskoarabskou telekomunikační družici Arabs 6A.
Další 3 fotografie v galerii
Raketa Falcon Heavy je nejsilnější raketou současnosti / Internet

Během pátečního startu vynesla raketa americké společnosti SpaceX na oběžnou dráhu saúdskoarabskou telekomunikační družici Arabs 6A. Raketa Falcon Heavy také poprvé v historii svých letů pokořila trojí přistání.

Nejsilnější raketa současnosti Falcon Heavy uskutečnila svůj první testovací let loni v únoru, kdy vynesla do vesmíru červený Tesla Roadster, který poté obíhal po oběžné dráze kolem Slunce.

 

V pátek přibližně osm minut po startu přistály v areálu Mysu Canaveral dva pomocné stupně rakety včetně centrálního stupně, a jedná se tak vůbec poprvé o tento typ přistání. Centrální část rakety přistála na plošině v oceánu asi 645 kilometrů od floridského pobřeží.

Během loňského přistání se centrální stupeň zřítil do oceánu, protože chybělo palivo pro jeho správné navedení a zpomalení. Na hladinu oceánu narazil zhruba sto metrů od přistávací plošiny rychlostí přibližně 500 kilometrů za hodinu.

Raketa Falcon Heavy je nejsilnější raketou současnosti a druhou nejsilnější raketou v historii. Nejsilnějším strojem všech dob je raketa Saturn V americké NASA. Dále čtěte: Při startu rakety je v okolí stovek metrů obrovský žár. Důkazem je tento zdevastovaný fotoaparát.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Skvělý tip na víkend: Nevšední zážitek na vás čeká ve Starém Městě

Pár dobrých tipů, jak se vyhnout poplatkům za odbavená...

Destinace, kterou si Češi zamilovali a na podzim ji berou...

Podzimní Bruggy: Město vodních kanálů láká návštěvníky...

Orientální pohádku, luxus a příjemné teploty. To všechno...

Skvělý tip na podvečerní výlet: Vypravte se do sovího ráje...

Blíží se sezóna karnevalů. Ten nejbláznivější vypukne...

Zavřít reklamu