Unikátní video zachycuje hravé, ale nebezpečné kosatky doprovázející plavkyni

Věda a technika 15. prosince 2018 | 17:01 — Lukáš Bauer
Pomocí dronu byly pořízeny unikátní záběry dravých a nebezpečných kosatek, jak si hrají kolem plavkyně, která plave podél pobřeží. Video hravých velrybích zabijáků bylo pořízeno u pobřeží Nového Zélandu.
Loading...
Kosatky plavaly po boku ženy a neohrozily ji / Internet

U břehů Nového Zélandu se fotografovi Dylanovi Brayshaw podařilo zachytit velmi neobvyklý moment. Na videu je vidět dospělou kosatku a dvě mláďata, které doprovázejí plavkyni a na otevřeném moři si v její blízkosti hrají. 

Fotograf Bryashaw byl přitom na místě zcela náhodou. Poté, co tuto vzácnou scénu zpozoroval, začal celou situaci natáčet za pomoci dronu. Dravé a nebezpečné kosatky přitom nejevily vůči ženě žádnou známku agrese.

Kosatky nemají zrovna mírumilovnou pověst. Existuje několik případů, kdy velryba tohoto druhu v zajetí zabila svého trenéra. Studie však naznačují, že zajetí má špatný vliv na duševní i fyzické zdraví zvířat.

Ve volné přírodě se kosatky k lidem nechovají agresivně. Existuje jen málo případů, kdy napadly člověka a předpokládá se, že v drtivé většině těchto případů došlo k omylu. Kosatka si totiž člověka může snadno splést se svou kořistí.

Kosatky mají mnoho znaků, které nám mohou připadat přímo lidské. Oplakávají své zesnulé blízké, některé matky se neumí vzdát mrtvého mláděte i několik týdnů. Bílo-černé velryby mají dokonce i vlastní kulturu a silné sociální vazby. Dále čtěte: (Podivná houba má neuvěřitelné schopnosti. Zabíjí mravence tak, že z nich udělá zombie).

Témata: žena, kosatka, moře, velryba
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Andalusie: Poznejte jeden z nejkrásnějších koutů Španělska

Rozlučte se s létem stylově: Na nejslunnějším místě...

Dobrodružství čeká za rohem: Nádherné evropské ostrovy,...

Prodlužte si léto: Fascinující evropská města, která si...

Chystáte se do Švýcarska? Zapomeňte na auto. Tuto zemi...

Neuvěřitelná místa na naší planetě: Kam se vydat, když...

Dovolená v Karibiku se může změnit v horor. Čeho se při...

Zavřít reklamu