Extrémní sonda Parker poslala zajímavou fotografii z blízkosti Slunce

Věda a technika 14. prosince 2018 | 12:13 — Lukáš Bauer
Ještě žádný pozemský přístroj se nedostal ke Slunci tak blízko, jako sonda Parker americké NASA. Tato unikátní sonda, vybavená speciálním tepelným štítem, dokáže odolat obrovským teplotám a po své dlouhé pouti vesmírem poslala k Zemi jednu velice zajímavou fotografii.
Další 1 fotografie v galerii
Sluneční koróna sahá do obrovské vzdálenosti kolem Slunce / Internet

Sonda Parker Národního úřadu pro letectvo a vesmír (NASA) se vydala nebezpečně blízko naší mateřské hvězdě, aby jako první pozemské zařízení provedla výzkum v oblasti sluneční koróny, tedy vrstvy, která sahá do vzdálenosti přibližně osmi miliónů kilometrů kolem Slunce.

V listopadu, kdy byla sonda Parker od povrchu Slunce ve vzdálenosti 27 miliónů kilometrů, zachytila ​​první blízkost naší hvězdy. Na záběru jsou vidět jakési ohnivé louče, které jsou tvořeny slunečním materiálem, jenž se vyskytuje nad oblastmi se zvýšenou aktivitou.

Jedna z ohnivých koulí je na fotografii zachycena v dokonalé podobě včetně jasného objektu pod ní, který představuje planeta Jupiter. Spolu s touto fotografií začne pozemní středisko ze sondy přijímat i důležitá data.

Postavení Slunce, Země a samotné sondy však nyní nepřeje přenosu rádiového signálu a úplně všechna data stáhne NASA až při dalším vnoření sondy do koróny v dubnu 2019.

Sonda Parker vystartovala do vesmíru pouze v srpnu 2018. Od té doby už stihla zaslat na Zemi své první záběry vesmíru a zlomit několik vesmírných rekordů. Dále čtěte: (Hluboko v podzemí se nachází obrovský ekosystém. Vědci předpokládají, že je dvakrát větší než plocha oceánů).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Eliška Bučková přistižena ve svatebních šatech! Bude se snad vdávat?

Jak vyčistit obklady v kuchyni snadno a rychle

Venkovní kuchyně jsou hitem po celém světě. Postavit si ji...

Zařizujete si bydlení? Vsaďte na nadčasovou kombinaci dřeva...

Chcete mít v kuchyni dokonalý přehled? Vsaďte na chytré...

Nedejte hmyzu šanci a zabezpečte si i dveře na zahradu. Jaké...

S čím vším se dá kombinovat tmavě modrá? Některá...

Zavřít reklamu