V egyptském pohřebišti byla objevena dokonale zachovalá mumie ženy

Věda a technika 25. listopadu 2018 | 13:47 — Lukáš Bauer
Egyptským archeologům se podařil další ojedinělý objev. V dávném pohřebišti na břehu Nilu totiž nalezli nezvykle zachovalou mumii dávné Egypťanky uvnitř nepoškozené rakve. Stáří mumie archeologové odhadují nejméně na 3000 let.
V Egyptě byl učiněn další zásadní historický objev / Internet

Archeologové v Egyptě objevili unikátní mumii ženy, která se nacházela uvnitř dosud nepoškozené a neotevřené rakve. Nález je ojedinělý tím, že mumie dávné Egypťanky je nebývale zachovalá.

Na nepoškozenou rakev, která ukrývala mumii egyptské ženy, narazili archeologové v pohřebišti v Luxoru na jihu země. Její věk experti odhadují nejméně na 3000 let.

Sarkofág s mumií ženy je jedním ze dvou, které byly již dříve nalezeny na pobřeží Nilu. První ze sarkofágů podle zjištění pochází z období 17. dynastie, druhý pak z období 18. dynastie. Tato období spadají do 13. století před naším letopočtem, kdy žili jedni z nejznámějších faraónů, například Tutanchamon a Ramses II.

Na tomto významném objevu se podílel tým vedený předními odborníky z Francie, který se v oblasti vyznamenal již mnoha důležitými objevy. Informace o objevu zveřejnilo egyptské ministerstvo starožitností ve snaze vrátit Egyptu cestovní ruch.

Od svržení někdejšího autokratického prezidenta Husního Mubáraka v roce 2011 totiž turistika značně utrpěla, především kvůli násilnostem. Cestovní ruch tvoří významnou část egyptské ekonomiky. Dále čtěte: (V Praze byly objeveny zbytky středověké tvrze ze 14. století. Na místě probíhají archeologické práce).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní bystřiny i divoká zvěř hned za humny

Znáte italské regiony? Představíme vám ty...

Otmuchowské jezero leží jen kousek od českých hranic a...

Už jste zkusili virtuální cestování? Daleké kraje můžete...

Nemůžete se dočkat sluníčka? Ostrov na jihu Evropy zahajuje...

Znáte Prýgl? Oblíbené přehrada vybízí ke sportu i rekreaci

Tunisko: Vychutnejte si teplé moře, památky, golf i...

Zavřít reklamu