Na farmu v Kalifornii dopadl záhadný objekt z vesmíru. Vyšetřovatelé už vědí, odkud pochází

Věda a technika 21. října 2018 | 11:30 — Lukáš Bauer
Obyvatele v Kalifornii vyděsila ohnivá koule z vesmíru, která se v polovině října prohnala na obloze a dopadla na nedalekou farmu. Majitelka farmy o několik dní později objevila v ořechové aleji ohořelou kovovou kouli. Událost ihned vzbudila řadu spekulací o tom, odkud záhadný objekt pochází.
Další 1 fotografie v galerii
Záhadný objekt, který dopadl na Zemi z vesmíru, je stále předmětem zkoumání / Internet

V polovině října se nad Kalifornií rozzářila na obloze ohnivá koule, která dopadla na jednu z mnoha farem v oblasti města Hanford. O několik dní později objevila majitelka farmy zvlášní kovovou kouli, která vykazovala známky průchodu atmosférou.

Přivolaní detektivové nevylučují možost, že se může jednat o část rakety SpaceX Falcon 9, která nedlouho předtím odstartovala z letecké základny Vandenberg. SpaceX však toto podezření vyvrací a tvrdí, že trosky určitě z Falcon 9 nepocházejí.

„Jsem si poměrně jistý, že to není od nás. Vypadá to jako nějaká nádrž, ale my takový typ ani materiál nepoužíváme,“ uvedl k incidentu viceprezident SpaceX Tim Hughes. Evropská kosmická agentura (ESA) rovněž prohlásila, že předmět nepochází z žádného zařízení, které startovalo z letecké základny Vandenberg. 

Vyšetřovatelé ale pravděpodobně záhadu vyřešili. Zástupci vojenské základny Vandenberg nedávno uvedli, že se může jednat o palivovou nádrž, která se oddělila od komunikační družice Iridium. Tento předmět tak s největší pravděpodobností pochází z družice, která byla do vesmíru vypuštěna koncem devadesátých let.

Po desítkách let tak podle expertů nejspíš sestoupila z oběžné dráhy zpět do atmosféry. Tato nádrž sloužila ke skladování paliva, s jehož pomocí operátoři měnili oběžnou dráhu satelitu. Dále čtěte: (Merkur je pro vědce velkou neznámou. Evropa k planetě vyslala průzkumnou misi).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Rádi dobře jíte a navštěvujete farmářské trhy? Představíme vám ty nejlepší v Evropě

Máte rádi dobrodružství a chcete po světě cestovat opravdu...

Chystáte se do Japonska? Ubytujte se v tradičním rjokanu,...

Řecko v zimě rozvoní pečené kaštany. Vyražte na...

Nejhorší módní prohřešky, jakých se můžete dopustit při...

Ostrovy Turks a Caicos: Tak nádherné a klidné pláže najdete...

Jak vyřešit parkování na letišti, aby vás to nestálo...

Zavřít reklamu