Někteří cestující aerolinky Ryanair byli zraněni během nouzového přistání. Co se na palubě přihodilo?

Věda a technika 17. července 2018 | 08:05 — Lukáš Bauer
Cestující v letadle společnosti Ryanair zažili v pátek opravdový let hrůzy poté, co letoun ztrácel výšku a musel nouzově přistát na jednom z německých letišť. Přibližně třicet lidí muselo být po přistání převezeno do nemocnice s nejrůznějšími zdravotními problémy.
Během nouzového přistání někteří cestující krváceli z uší / Internet

Během letu z Dublinu do Chorvatska cestující zažili doslova hororovou scénu. Letoun společnosti Ryanair postihla během letu dekomprese a musel rychle snížit letovou hladinu. V důsledku toho si museli cestující nasadit kyslíkové masky a několik desítek lidí bylo během poměrně rychlého sestupu zraněno. 

Někteří cestující podle dostupných informací dokonce krváceli z uší, jelikož letoun sestoupal o devět kilometrů během necelých sedmi minut. Tlak v kabině se totiž ustálí, pokud je manévr proveden správně, přibližně ve výšce 1,8 - 2,4 km. Letoun se však v okamžiku potíží nacházel ve výšce 12 kilometrů, a proto bylo nutné velice rychle klesnout do nižší letové hladiny, aby se rozdíl tlaku vyrovnal.

I poměrně malá netěsnost může způsobit dekompresi celého prostoru letadla. Pokud jsou problémy odhaleny včas, pilot má dostatek času, aby plynule sestoupal do nižších nadmořských výšek, což je nejspíše i případ letu společnosti Ryanair, protože v opačném případě mohou být problémy mnohem větší.

I tento opatrný sestup může však u netrénovaných lidí způsobit řadu zdravotních potíží. Několik cestujících bylo odvezeno do nemocnice s bolestmi hlavy, nevolností a v několika případech dokonce lidem tekla krev z uší.

Prostor středního ucha je většinou vzduchotěsný a chráněn bubínkem. Vzduch se však může do vnitřního ucha dostat takzvanou Eustachovou trubicí a v některých případech může způsobit roztržení bubínku.

Po nouzovém přistání ve Frankfurtu byly přibližně tři desítky cestujících převezeny do místní nemocnice. Někteří lidé si také stěžovali na kovovou chuť v úsech a pálení uší. Dále čtěte: (Čína chce být lídrem v oblasti bezpilotní logistiky. Postaví největší dopravní dron světa, který bude poháněn umělou inteligencí).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Záplatuje ministerstvo financí letošní důchody ziskem ČEZ?

Nemáte čas žehlit? Zkuste napařování, je to snadnější a...

Úložná zákoutí do každé kuchyně

Zbavte se usazené mastnoty na všech místech v kuchyni

Většina z nás se snaží z bytu rybenky vyhubit. Víte ale,...

Šedá v kombinaci s dalšími barvami dokáže vytvořit...

Staré dřevěné bedny můžete jednoduše proměnit ve stylový...

Zavřít reklamu