Vybíjí se vám iPhone rychleji než si přejete? Životnost baterie lze výrazně prodloužit! Poradíme vám jak!

PC a Mobil 15. června 2017 | 15:59 — Lukáš Bauer
Pokud váš iPhone nevydrží v provozu tak dlouho jako dříve, máme pro vás několik užitečných rad a tipů jak dostat z jeho baterie maximum.
Pouhým nastavením můžete uspořit opravdu mnoho! / Shutterstock

Pokud se zeptáte kteréhokoliv majitele iPhonu co ho trápí a jaké by bylo jeho přání, pokud by mohl jednu věc na jeho zařízení změnit, v drtivé většině případů uslyšíte stejnou odpověď. Ano, je to zvýšení kapacity baterie.

Není to samozřejmě problém pouze zařízení iPhone, ale většiny výkonných chytrých telefonů. Je to způsobeno tím, že závratně roste výkon těchto zařízení, ale v technologiích bateriových článků se toho mnoho zásadního neděje, a tak nepřímou úměrou roste spotřeba energie ku schopnosti ji dodávat. Dalším důvodem je staří baterií, které v mnoha případech přesluhují svou ideální životnost a nejsou schopny zásobovat zařízení energií, tak jako dřív.

Připravili jsme pro Vás proto několik užitečných tipů, jak s kapacitou vaší baterie hospodařit a výrazně tak prodloužit provozuschopnost vašeho iPhonu.

Některé aplikace konzumují příliš mnoho

Jak ale najít správně viníky? Klikněte na Nastavení > Baterie a chvilku počkejte na načtení dat, týkajících se spotřeby a využití baterie. Takto lze zobrazit aplikace seřazené podle denního, týdenního, nebo měsíčního přehledu vytížení vašeho přístroje.

Například v našem iPhonu je s podivem, že největším zabijákem baterie jsou originální zprávy Apple, které konzumují neuvěřitelných 30% baterie týdně. V tomto případě zcela jistě negativně ovlivňuje spotřebu zapnutí iMessage. Jejich vypnutím tak získáváte poměrně velkou úsporu.

Pokud tedy v nastavení správy baterie naleznete aplikace, které konzumují zbytečně velké množství energie a navíc víte, že je příliš často nepoužíváte, doporučujeme se jich zbavit.

Skoncujte s aplikací Facebook

Pokud hledáte další důvod proč smazat svůj Facebookový účet, máme ho pro Vás. Aplikace Facebooku totiž i při minimálním využití v našem přístroji konzumuje až 15% energie za týden.

Pokud nejste rozhodnuti odstranit svůj profil i tak pro Vás máme řešení. Odinstalujte aplikaci a přistupujte na sociální síť Facebook pouze z mobilního prohlížeče. Znamená to sice určitou ztrátu komfortu, ale získáte tím 15% procent energie denně, což rozhodně stojí za zvážení.

Zastavte automatické stahování emailů

Opravdu velkým konzumentem elektrické energie je funkce „Push“ v nastavení emailových účtů, kontaktů a poznámek. Zejména v případě, pokud máte nastaveno větší počet emailových účtů, se tato volba stává energeticky neúnosnou.

Většina z nás nepotřebuje vědět každou vteřinu, jestli nepřišel nějaký email, a proto je lepší kontrolovat došlé emaily pouze spuštěním aplikace mail.

V tomto bodě můžete uspořit velké množství energie vypnutím obou možností aktualizací emailových účtů. Přejděte do Nastavení > Pošta, kontakty, kalendáře > Vyzvedávání dat a vypněte funkci „Push“, následně sjeďte dolu a nastavte formu vyzvedávání na „manuálně“.

Snižte jas na únosné minimum

Stránka s využitím baterie sice v tomto případě příliš nepomůže, ale věřte, že nic není takový žrout energie jako displej.

Řešení je naštěstí jednoduché a spočívá ve snížení jasu obrazovky pod 50%. Pokud jste zvyklí na víc, tak vaše oči mohou sice chvíli stávkovat, ale garantujeme vám, že ještě ten samý den nepoznáte rozdíl. Jas můžete snížit v Nastavení > Zobrazení a jas.

Nedávejte každé aplikaci svojí polohu

Samozřejmě dává smysl nechat zjišťovat vaší aktuální polohu některým aplikacím, jako může být například Uber, nebo Tinder. Celá řada aplikací však Vaší polohu zjišťuje a zneužívá pro marketingové, výzkumé, nebo jiné účely.

Tomu je rozhodně dobré zabránit, protože není důvod nechat aplikace plýtvat vaši baterii, zejména v případech, kdy je to pro firemní účely jejich vývojářů. Změnu lze provést v Nastavení > Soukromí > Polohové služby, kde můžete polohu vypnout globálně, a nebo určit jejich využití pro každou aplikaci zvlášť.

Vypněte notifikace aplikací

Každá béčková aplikace Vám chce posílat neustále upozornění na každou maličkost, kterou dělá. Ovšem tento fakt je nejen velmi obtěžující ale také Vám nezanedbatelně krátí čas po který vám iPhone zůstane provozuschopný.

Je to podobné jako v minulém příkladu, stačí zavítat do Nastavení > Oznámení a pro každou aplikaci nastavit co vám smí a nebo nemůže posílat. V tomto bodě doporučujeme zredukovat na minimum.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zmatky kolem DPH zdaleka nekončí. Daňový kabaret pokračuje

Bezpečnostních dveří existuje mnoho typů. Ne každé ale...

Vypěstujte si ředkvičky v kartonu od vajec. Získáte bohatou...

Zimní péče o rododendrony a azalky je důležitá. Jinak vám...

Jarní hnojení má zcela jiná pravidla než podzimní. Pozor,...

Nehažte plechovky do koše. Vytvořte z nich praktické a hezké...

I zaneřáděnou kuchyň lze uklidit rychle a efektivně

Zavřít reklamu