Twitter varuje uživatele před falešnou zprávou. Láká uživatele ke změně datumu narození

PC a Mobil 28. března 2019 | 06:54 — Lukáš Bauer
Sociální síť Twitter varovala své uživatele před falešnými zprávami, které slibovaly, že při změně data narození se uživateli změní grafické rozhraní Twitteru. Na tuto výzvu již naletělo velké množství uživatelů této populární sociální sítě.
Další 1 fotografie v galerii
Uživatelé Twitteru naletěli podvodným zprávám / Shutterstock

Sociální síť Twitter ve středu vydala varování, které má uživatele ochránit před falešnými zprávami. Útočníci v nich vyzývají uživatele, aby si změnili datum narození na rok 2007 a pokud tak učiní, změní se jim grafické rozhraní Twitteru.

Společnost uvedla, že namísto nového vzhledu mohou mít uživatelé problémy s uživáním jejich účtu, protože Twitter nepovoluje registraci uživatelů mladších 13 let.

Pokud si uživatel již datum narození změní, může postupovat podle pokynů v e-mailu, který jim bude zaslán technickou podporou, případně mohou využít online formulář.

Jak uvedla britská BBC, hoax o tom, že změna roku narození má vliv na grafickou podobu Twitteru, se na této sociální síti šíří již několik dní.

Jeden z tweetů, který doporučuje změnit si rok narození na 2007, měl od pondělí téměř 20 tisíc sdílení. Dále čtěte: (Facebook vyhlásil válku dezinformacím. Bude blokovat skupiny a omezovat dosah příspěvků).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Karel Schwarzenberg: Co přinese zánik Sociální demokracie v Čechách?

Větráte, ale rosí se vám zrcadla? Bez ventilátoru se v...

Odpadkový koš nemusí být ostudou kuchyně. Ty...

Ukápnul vám někde vosk? Tipy, jak jej rychle odstranit z...

Máte žaluzie plné fleků a špíny? Díky těmto tipům si...

Jak se starat o ovčí kůži, aby vám vydržela mnoho sezon?...

Hledáte šikovné spotřebiče do kuchyně? Víme, na co byste...

Zavřít reklamu