Tipy na výlety pro obdivovatele klasické automobilové krásy

Auto-moto 01. června 2018 | 17:31 — Monika Knorková
Ve francouzském regionu Franche-Comté leží malé město nazvané Sochaux. Do něj se sjíždějí příznivci automobilové historie z celého světa. Sochaux je totiž kolébkou značky Peugeot. Najdete zde nejstarší továrnu této francouzské automobilky, ale hlavně se zde nachází jedno z nejzajímavějších muzeí automobilové historie na světě.
Dalších 8 fotografií v galerii
Muzeum poprvé otevřelo své brány veřejnosti v roce 1988 / Peugeot

O jeho vznik se zasloužila asociace L’Aventure Peugeot a zejména její prezident, člen zakladatelské rodiny, Pierre Peugeot. Muzeum poprvé otevřelo své brány veřejnosti v roce 1988, letos tedy slaví své 30. narozeniny. Chcete-li se zúčastnit velkolepé oslavy tohoto výročí, vypravte se do Sochaux 4. července. Následující volné dny pak můžete využít k výletům na zajímavá místa tohoto kouzelného francouzského regionu.

A co vás čeká v muzeu značky Peugeot?

První sekce je věnovaná předmětům, které s automobily nemají nic společného. Jedná se o první výrobky značky Peugeot – zemědělské nástroje, mlýnky, krinolíny, šicí stroje, brusle, pračky, pušky... Neuvěříte, co všechno značka, kterou znáte jako automobilku produkující dva miliony vozů ročně, vyráběla.

Následuje část vyhrazená jízdním kolům, tříkolkám a motocyklům. Největší expozice ale pochopitelně patří automobilům. Od úplně prvního z roku 1891, přes designové skvosty z doby, kdy tvůrci automobilů nebyli svázáni žádnými pravidly, po extrémní závodní stroje ověnčené tituly z Dakaru, rallye či ze slavného závodu 24 hodin Le Mans.

Muzeum Peugeot je otevřeno denně od 10 do 18 hodin, za celodenní rodinné vstupné zaplatíte 23 eur. Více informací najdete na www.museepeugeot.com.

Za zajímavými kousky z muzea Peugeot se ale nemusíte vypravovat až do Sochaux. O nadcházejícím víkendu, 9. a 10. června, totiž budou k vidění v České republice. Koná se tu mezinárodní sraz veteránů značky Peugeot a některé z nich poskytlo právě zmíněné muzeum.

O víkendu 9. až 10. června se vozy budou pohybovat na parádních jízdách na trase Praha – okolí Nižboru - Zbiroh – Plzeň. Program akce bude zajímavý nejen pro účastníky, ale také pro diváky, kterým se na více místech otevírá jedinečná možnost spatřit zhruba stovku exkluzivních veteránů Peugeot z celého světa.

Setkání s veřejností:

  • sobota 9. června od 10 do 12 hodin, Dvořákovo nábřeží u pražského Rudolfina
  • neděle 10. června od 10 do 14 hodin, Plzeňský pivovar.

Patříte-li mezi milovníky automobilové historie, rozhodně si tuto prestižní akci nenechte ujít, protože v ČR se možná už nikdy nebude opakovat. Vstup je zdarma. Více informací zde: www.iapmprague.cz

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

Bytový architekt a jeho výhody: Nechte se inspirovat

Povinné čipování psů – přehledně vše, co potřebujete...

Skvělé využití vody z rýže. Odteď už ji nikdy nebudete...

Květiny jako dekorace: Sušená aranžmá vám vydrží roky

Když blechy útočí! Co jste o nich nevěděli a jak se jim...

Zdravé mlsání na zimu? Víme, jak naložit s dary podzimního...

Zavřít reklamu