Volvo představilo zbrusu nový motor. V téměř stoleté historii automobilky má své prvenství

Auto-moto 20. února 2018 | 10:18 — Lukáš Bauer
Automobilka Volvo Cars poprvé představila zbrusu nový motor Drive-E, který je určen pro Volvo XC40. Tříválcová pohonná jednotka byla vyvinuta pro budoucí využití v rámci plug-in hybridního pohonného ústrojí. Jedná se o první tříválcový motor, který automobilka ve své histori představila.
Další 4 fotografie v galerii
Jediný tříválec v nabídce je určen pro nové Volvo XC40 / Volvo

Zbrusu nový 1,5litrový benzínový tříválec s přímým vstřikováním paliva byl vyvinut přímo automobilkou Volvo na základě stejné modulární platformy jako čtyřválcové motory rodiny Drive-E. Kompaktní motor je prvním tříválcovým agregátem, který společnost za svou 91 let dlouhou historii vyrobila.

Drive-E bude spolupracovat se šestistupňovou převodovkou, přičemž automobilka v příštím roce počítá na přání s variantou v osmistupňovém provedení. Nový motor bude v rámci efektivnosti výroby zhotoven stejnou výrobní linkou jako ostatní čtyřválcové benzínové a naftové agregáty Drive-E.

„Náš nový tříválcový motor představuje vzrušující vývojový krok nejen z hlediska Volva XC40, ale i pro celou automobilku Volvo. Kompaktní design motoru nám poskytne flexibilitu, kterou potřebujeme, abychom zájemcům o model XC40 mohli nabídnout pestřejší nabídku motorizací,“ uvedl ředitel pro řadu „40“ Alexander Petrofski.

Volvo XC40 se dočká také rozšíření motorizace o stávající pohonné jednotky – naftový agregát D3 o výkonu 150 koní a benzínovou jednotku T4 se silou 190 koní. Nový tříválcový pohonný agregát byl navíc záměrně navržen tak, aby mohl být integrován do plug-in hybridní motorizace Twin Engine. Hybridní pohonné ústrojí bude stejně jako čistě elektrická varianta Volva XC40 představeno později.

Volvo XC40 znamená první vlaštovku švédské automobilky v segmentu kompaktních SUV. Novinka nabídne podle automobilky řidičům vysokou míru individuality a v souladu s tím chce Volvo svým řidičům dopřát velký výběr motorizací a samozřejmě také výbavy (čtěte: Nová generace vozů Volvo je velmi povedená, potvrzuje to i nové XC40).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dobrodružství čeká za rohem: Nádherné evropské ostrovy, kde se rozhodně nudit nebudete

Prodlužte si léto: Fascinující evropská města, která si...

Chystáte se do Švýcarska? Zapomeňte na auto. Tuto zemi...

Neuvěřitelná místa na naší planetě: Kam se vydat, když...

Dovolená v Karibiku se může změnit v horor. Čeho se při...

Nejkrásnější ostrov na světě uspokojí dobrodruhy i...

Chcete cestovat po světě skoro zadarmo? Můžete se vozit...

Zavřít reklamu