Nejnovější supersport McLarenu. Minimalistické provedení za milion dolarů

Auto-moto 16. prosince 2017 | 10:16 — Lukáš Bauer
Nový supersport od McLarenu je pojmenován po legendárním závodníkovi Formule 1 Ayrtonu Sennovi, který tragicky zahynul při havárii. McLaren Senna je ztělesněním perfektně naladěného výkonu pro maximální zážitek z jízdy na okruhu.
Dalších 5 fotografií v galerii
Nový McLaren Senna nese jméno známého jezdce Formule 1 / McLaren

Nový McLaren je pojat v minimalistickém provedení, protože nemá žádné vyspělé funkce moderních automobilů ani klimatizaci. Nemá téměř žádný zavazadlový prostor, až na místo pro dvě přilby a pár závodních obleků. V interiéru je sotva tolik kůže, aby zakryla airbagy a potahy sedadel. Jeho cena je přesto závratná.

Všechen luxus byl ze Senny odebrán, protože tento vůz je doma spíše na okruhu než na silnici, jak symbolizuje i jeho název. Každé kilo navíc je v případě tohoto vozu velkým nepřítelem, protože ubírá sílu motoru a zvyšuje tlak na brzdy.

Za cenu milionu dolarů McLaren Senna nenabídne komfort luxusních vozů, ale pouze skvělé jízdní vlastnosti spolu s obrovským výkonem. O ten se stará vybroušený motor 4,0 V8, který je umístěn za sedadly a poskytuje lehkému sporťáku neuvěřitelných 789 koní.

Samozřejmě, že existují automobily s mnohem větším výkonem, ale Senna váží pouhých 1100 kilogramů. Výsledné jízdní a dynamické vlastnosti vozu jsou proto naprosto extrémní a vyžadují opravdu zkušeného pilota.

McLaren zatím neuvedl podrobnosti, ale lze předpokládat, že z nuly na stovku se tento sprinter dostane nejpozději za 2,5 vteřiny a maximální rychlost bude kolem 350 km/h.

McLaren vyrobí malou sérii pouze pěti set kusů vozu Senna, který bude oficiálně představen na Ženevském autosalonu na začátku příštího roku. O dalším extrémním automobilu, který McLaren Senna předčí v mnoha směrech, se můžete dočíst v tomto článk.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nový šestipalcový Samsung s delší výdrží baterie a duálním fotoaparátem s funkcí Live Focus

Jak se historicky lepšil chrup lidstva: Od čištění...

Podle tohoto slavného obrazu z roku 1915 zjistíte, jak mladě...

Nejúčinnější zbraně starověku: Jedovatý kouř a...

Hluboký vesmír na dlani: Galaxie vzdálená 65 milionů...

První chytrý dům byl postaven před 70 lety: Jak si tehdy...

Budoucnost cyklistiky: Technologie Loopwheels dokáže tlumit...