Americký výrobce hypersportovních vozů představí šestikolové monstrum

Auto-moto 29. října 2017 | 08:19 — Lukáš Bauer
Automobilka Hennessey se proslavila zejména hypersportovním vozem Venom F5, který je extrémní ve všech směrech. Nyní chystá kromě zcela nového Venomu ještě toto šestikolové monstrum s názvem VelociRaptor.
Další 4 fotografie v galerii
VelociRaptor by mohl být levnějším konkurentem Mercedes Maybach Laundalet / Internet

Prvního listopadu představí automobilka Hennessey druhou generaci hypersportu Venom F5, u kterého se očekává, že bude rychlejší než Bugatti Chiron. Kromě tohoto sportovního vozu však Hennessey chystá představení ještě jednoho extrémního auta, kterým je VelociRaptor.

Jedná se obrovský sportovní pickup s širokou paletou možných úprav. Jako základ pro tento vůz posloužil Ford F–150 Raptor, který dostal velké nárazníky, řadu výztuh a dvacetipalcové ráfky a v neposlední řadě 450 koní.

Tento těžký vůz je prakticky supersportem postaveným na offroadovém podvozku a nabídne zcela jistě množství zábavy. Ovšem svou bizarností zcela jistě nemá na krále své kategorie - Mercedes-Maybach G 650 Landaulet s výkonem 630 koní pod kapotou.

Aby se mu tento levnější konkurent  mohl postavit, bude v příplatkové nabídce možnost vybavit ho obřími brzdami Brembo, ještě většími ráfky a hlavně šestiválcovým 3,5 litrem o výkonu 600 koní. Takového výkonu motor dosáhne samozřejmě díky obřím turbodmychadlům a speciálnímu výfukovému potrubí.

Vrcholnou verzi bude tvořit tankové monstrum, které bude vybaveno systémem 6x6 a mohutným pancéřováním. Tato úprava bude stále mnohem levnější než G 6x6 se sedadly Maybach.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Budoucnost cyklistiky: Technologie Loopwheels dokáže tlumit vibrace a zvyšuje komfort jízdy

Lunární vozidlo Curiosity na Marsu stávkuje: Co se rozbilo a...

Hrůzná dystopie nastane za dva roky v Číně: Každý občan...

Robotů kolem nás razantně přibude: Nebudou lidi ovšem...

Jak se pomocí vodních hodin měřil přesný čas: Proč...

Nostalgie s novou herní mini konzolí PlayStation One Classic s...

Plně funkční umělou ruku uměl sestrojit český vynálezce...