Bláznivý nápad: Přestavěný Nissan GT–R lze řídit pomocí ovladače PlayStation

Auto-moto 16. října 2017 | 09:02 — Lukáš Bauer
Britský profesionální závodník Jann Mardenborough si minulý týden vyzkoušel své herní schopnosti tak trochu jinak, než doma u televize. Z helikoptéry pomocí dálkového ovladače od Sony Playstation řídil přestavěný okruhový speciál Nissan GT–R!
Loading...
Britský závodník Jann Mardenborough vyzkoušel své herní schopnosti na tomto unikátním Nissanu GT–R / C / Internet

Zastoupení automobilky Nissan pro Velkou Británii ve spolupráci s firmou zabývající se konstrukcí závodních vozidel udělali náročnou úpravu závodního speciálu s označením Nissan GT–R / C. Úprava spočívá především v možnosti tento vůz řídit dálkově pomocí ovladače DualShock 4, který zná asi každý, kdo má doma PlayStation.

K uvolnění plného výkonu Nissanu, který má 542 koní tak stačí pouze o několik milimetrů hýbnout tlačítkem na dálkovém ovladači. Šílený nápad britských konstruktérů tak umožňuje „hráči“ vytáhnout z této bestie maximální rychlost až 315 km/h.

Profesionální závodník Jann Mardenborough řídil GT-R/C z kokpitu vrtulníku Robinson R44 Raven II, který na tuto akci získal zvláštní povolení k provozu v nízké nadmořské výšce nad okruhem, při tomto nezapomenutelném zážitku Mardenborough dosáhl na okruhu čas 1:17:47 při průměrné rychlosti 122 km/h a maximální rychlosti 211 kilometrů za hodinu.

Pro správné a bezpečné fungování tohoto vozu bylo zapotřebí provést velmi rozsáhlé a drahé úpravy. O přenos telemetrie do helikoptéry se staral výkonný systém RaceLogic VBOX. Aby si vůz rozuměl s něčím jako je dálkový ovladač DualShock, bylo potřeba do kufru umístit čtveřici počítačů, které překládaly vstupy regulátoru PS4, ovládaly řízení, převodovku, škrtící klapku a samozřejmě brzdy.

V neposlední řadě byl vůz také vybaven bezpečnostním systémem, který umožňuje dvojici dalších operátorů převzít kontrolu nad brzdami a startováním motoru pro případ, že by „řidič“ ztratil nad GTR–R/C kontrolu. Jedná se tak o vskutku zajímavý kousek, který není k vidění každý den, a podle Mardenboroughova vyjádření to byl skutečný zážitek i pro něj.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Budoucnost cyklistiky: Technologie Loopwheels dokáže tlumit vibrace a zvyšuje komfort jízdy

Lunární vozidlo Curiosity na Marsu stávkuje: Co se rozbilo a...

Hrůzná dystopie nastane za dva roky v Číně: Každý občan...

Robotů kolem nás razantně přibude: Nebudou lidi ovšem...

Jak se pomocí vodních hodin měřil přesný čas: Proč...

Nostalgie s novou herní mini konzolí PlayStation One Classic s...

Plně funkční umělou ruku uměl sestrojit český vynálezce...