Téměř nikdo ji nezná, přesto je legendou. Toyota Century se dočká po dvaceti letech redesignu!

Auto-moto 06. října 2017 | 11:16 — Lukáš Bauer
Legendární Toyota Centuy je vůz, který představuje neotřelý japonský luxus minulého století. Jedná se o obrovskou čtyřdveřovou limuzínu, která byla poprvé představena v roce 1967 a zůstala téměř nezměněna až do roku 1997. Nyní japonský výrobce oznámil, že představí novou generaci Century na autosalonu Tokyo Motor Show.
Dalších 5 fotografií v galerii
Toyota Century byla vyráběna pouze s motory V8 a V12, nyní se dočká hybridního pohonu / Toyota

Jedná se o třetí model, který byl představen v poválečném Japonsku v roce 1967. Obrovská limuzína představuje vrchol neoklasicistického luxusu značky Toyota. Tento vůz tak od poloviny minulého století, po designové stránce téměř nezměněn, přepravoval japonské císaře, ministry a nejvyšší vrstvy společnosti. Je však nutno podotknout, že přes zastaralý vzhled se uvnitř nachází naprosto aktuální technologie.

Třetí generace tohoto zvláštního automobilu, má být představena na Tokio Motor Show později tento měsíc. Aktuální Toyota Century (na obrázku) je poháněna hybridním hnacím ústrojím V8 o objemu 5,0 litrů, čímž se poprvé objevila elektrifikace v tomto modelu.

Century byla vždy považována za něco, co představuje opravdu ledový klid pro posádku. Nyní Toyota oznámila, že model dostane zcela nové hybridní ústrojí, které podle výrobce vytvoří oázu klidu naprosto bez okolního hluku. Century ovšem přijde o pohonnou jednotku V12 – unikátní motor a snad jediný dvanáctiválec vyrobený v Japonsku. Nová pohonná jednotka, 32–ventilový V8 je pravděpodobně ta samá, která pohání Lexus LS600h.

Interiér aktuálního modelu je vybaven čalouněním z vlny, masážními zadními sedadly, a dokonce integrovanou opěrkou na nohy. Vlna se může zdát jako podivná volba pro automobilový interiér západního světa, ale v Japonsku je považován za obrovský luxus. V nabídce je však samozřejmě i kůže.

Uvnitř nechybí LCD panely, dálková ovládání, monitorování slepých bodů a další technologie, které odkazují na to, že se nejedná o papalášské auto ze sovětského svazu, i když tak na první pohled může působit.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Návrh části poslanců zavést povinný podíl českých potravin je návratem do komunismu

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Kastrace kočkám a kocourům změní povahu. Jsou také...

Pýchavka pomáhá při rakovině i zánětech močových cest....

Klimatizace se zřejmě brzy stanou běžnou součástí...

Už naši předkové považovali černý bez za všelék....

Zavřít reklamu