BMW představilo automobil budoucnosti! Čtyřdveřové elektrické kupé slibuje mnoho inovací

Auto-moto 13. září 2017 | 11:53 — Lukáš Bauer
Automobilka BMW představila na frankfurtském autosalonu IAA studii automobilu blízké budoucnosti v podobě čtyřdveřového Gran Coupé s názvem BMW i Vision Dynamics. Elektrický vůz disponuje řadou inovací a slibuje futuristické propojení elektrické mobility se sportovní elegancí.
Dalších 9 fotografií v galerii
BMW i Vision Dynamics představuje nový směr automobilky na poli elektrické mobility / BMW

Studie, kterou automobilka BMW na frankfurtském autosalonu představila má ukázat jasný směr budoucnosti elektrických vozů. Výrobce zároveň uvedl, že do roku 2025 bude mít v nabídce 25 elektrických modelů, z nichž minimálně 12 bude poháněno čistě elektricky.

Zatímco modely i3 a i8 jsou elektrické vozy pro městský provoz, koncept BMW i Vision Dynamics bude pilířem pro spojení elektrického pohonu s typickými vlastnostmi BMW, tedy sportovní dynamikou a elegancí. Vůz je koncipován tak, aby na jedno nabití ujel minimálně 600 km/h, přičemž by měl dosáhnout dynamického zrychlení z 0 na 100 km/h pod čtyři vteřiny a maximální rychlosti 200 km/h.

Koncept i Vision Dynamics tak ukázal další evoluci klasických proporcí BMW, opírajících se o dlouhý rozvor, plynule se svažující střechu a krátké převisy karoserie. Siluetu vozu zvýrazňují velké a jemně konturované plochy, což vzbuzuje dojem jako by byl vytvořen z jednoho kusu. Jednotlivé detaily jsou navržené v souladu s minimalizací aerodynamického odporu. Těžko postřehnutelné spáry a skla umístěná až těsně u povrchů karoserie dodávají automobilu moderní, až futuristický vzhled.

Vnitřní interiér vozu je koncipován tak, aby přinesl jedinečný jízdní zážitek. Zajímavostí je například průhledný skleněný pás propojující čelní a zadní okno. I přes velmi dynamický vzhled působí vnitřní prostor díky tomuto prvku velmi vzdušným a prostorným dojmem. Při pohledu zvenku dodává nepřerušený černý pás střechy automobilu více kompaktnosti.

Typická maska chladiče je nyní vybavena mnoha senzory, a stává se tak „inteligentním“ prvkem celého vozu. Světlomety působivým způsobem kombinují tradici a modernu. Mají velmi nízký tvar, ale prostřednictvím LED prvků přinášejí nové pojetí typického prvku BMW v podobě dvojitých kruhových světlometů na každé straně vozu.

BMW i Vision Dynamics je ztělesněním moderny, progresivity a technické estetiky. Ukazuje cestu, po níž se BMW vydává, a jednoznačným způsobem ukazuje vizi budoucnosti BMW Group, jež spočívá elektromobilitě. Automobilka se však i v budoucnu bude zaměřovat na sportovně-elegantní vozy.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování s malým dítětem je výzvou, která vyžaduje správné vybavení

Zažijte jedinečnou romantiku na pohádkově krásných místech...

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných...

Na výlet do Plzně i s dětmi: Koupání v rybníce, za...

Poznejte zapomenutý ostrov Chorvatska, kde na vás dýchne klid...

Úchvatná místa Krkonoš, která letos určitě musíte vidět

Pozoruhodné Japonsko. Co všechno jste možná netušili o Zemi...

Zavřít reklamu