BMW představilo automobil budoucnosti! Čtyřdveřové elektrické kupé slibuje mnoho inovací

Auto-moto 13. září 2017 | 11:53 — Lukáš Bauer
Automobilka BMW představila na frankfurtském autosalonu IAA studii automobilu blízké budoucnosti v podobě čtyřdveřového Gran Coupé s názvem BMW i Vision Dynamics. Elektrický vůz disponuje řadou inovací a slibuje futuristické propojení elektrické mobility se sportovní elegancí.
Dalších 9 fotografií v galerii
BMW i Vision Dynamics představuje nový směr automobilky na poli elektrické mobility / BMW

Studie, kterou automobilka BMW na frankfurtském autosalonu představila má ukázat jasný směr budoucnosti elektrických vozů. Výrobce zároveň uvedl, že do roku 2025 bude mít v nabídce 25 elektrických modelů, z nichž minimálně 12 bude poháněno čistě elektricky.

Zatímco modely i3 a i8 jsou elektrické vozy pro městský provoz, koncept BMW i Vision Dynamics bude pilířem pro spojení elektrického pohonu s typickými vlastnostmi BMW, tedy sportovní dynamikou a elegancí. Vůz je koncipován tak, aby na jedno nabití ujel minimálně 600 km/h, přičemž by měl dosáhnout dynamického zrychlení z 0 na 100 km/h pod čtyři vteřiny a maximální rychlosti 200 km/h.

Koncept i Vision Dynamics tak ukázal další evoluci klasických proporcí BMW, opírajících se o dlouhý rozvor, plynule se svažující střechu a krátké převisy karoserie. Siluetu vozu zvýrazňují velké a jemně konturované plochy, což vzbuzuje dojem jako by byl vytvořen z jednoho kusu. Jednotlivé detaily jsou navržené v souladu s minimalizací aerodynamického odporu. Těžko postřehnutelné spáry a skla umístěná až těsně u povrchů karoserie dodávají automobilu moderní, až futuristický vzhled.

Vnitřní interiér vozu je koncipován tak, aby přinesl jedinečný jízdní zážitek. Zajímavostí je například průhledný skleněný pás propojující čelní a zadní okno. I přes velmi dynamický vzhled působí vnitřní prostor díky tomuto prvku velmi vzdušným a prostorným dojmem. Při pohledu zvenku dodává nepřerušený černý pás střechy automobilu více kompaktnosti.

Typická maska chladiče je nyní vybavena mnoha senzory, a stává se tak „inteligentním“ prvkem celého vozu. Světlomety působivým způsobem kombinují tradici a modernu. Mají velmi nízký tvar, ale prostřednictvím LED prvků přinášejí nové pojetí typického prvku BMW v podobě dvojitých kruhových světlometů na každé straně vozu.

BMW i Vision Dynamics je ztělesněním moderny, progresivity a technické estetiky. Ukazuje cestu, po níž se BMW vydává, a jednoznačným způsobem ukazuje vizi budoucnosti BMW Group, jež spočívá elektromobilitě. Automobilka se však i v budoucnu bude zaměřovat na sportovně-elegantní vozy.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zpěvačce Markétě Poulíčkové se daří jak v práci, tak osobním životě. Bude svatba?

Sršeň patří mezi nejobávanější hmyz. Jak jí šetrně...

Buxus může zdobit vaši zahradu po celý rok. Není náročný...

Nemáte čas žehlit? Zkuste napařování, je to snadnější a...

Úložná zákoutí do každé kuchyně

Zbavte se usazené mastnoty na všech místech v kuchyni

Většina z nás se snaží z bytu rybenky vyhubit. Víte ale,...

Zavřít reklamu