Teslu začíná pronásledovat konkurence! Toto je očekávaná novinka Lucid Air

Auto-moto 04. srpna 2017 | 19:34 — Lukáš Bauer
Ze startupů, které chtějí prorazit v segmentu elektrických vozidel, jsou podle odborníků Lucid Motors a Faraday Future jediní, který mají šanci zopakovat úspěch Tesly. Novinka Lucid Air je zdárným příkladem toho, jak lze na „zelené louce“ vytvořit originální a vyspělé elektrické auto.
Další 4 fotografie v galerii
Společnost vedla nedávno diskuze s potencionálními kupci, včetně společnosti Ford Motor Company. / Internet

Lucid Air je očekávaným přírůstkem v segmentu elektrických vozidel a pravděpodobně bude společně s Faraday Future FF91 přímým konkurentem Tesla model S. Elektrické auto podobné velikosti jako Mercedes–Benz třídy E má velice osvěžující vzhled exteriéru. A není divu, protože šéf designérem celého projektu Air je Derek Jenkins, který byl v minulosti zodpovědný za návrh nejnovější generace Mazdy Miata a inovativního Audi A2.

„Vytvoření designu elektrického auta je velkou výzvou, protože je v mnoha ohledech odlišný od designu aut se spalovacími motory. Neřešíme velké kusy hardwaru a pohonná jednotka Airu je velice kompaktní, proto můžeme v interiéru věnovat větší pozornost pohodlí a místu pro cestující,“ uvedl Jenkins.

Při vývoji interiéru Airu výrobce dbal na maximální zachování jednoduchosti. Jetkins se snažil dát všechny důležité prvky přesně tam, kde mají být. Na druhé straně však nechtěl jít klasickou cestou interiérů luxusních sedanů jako je BMW řady 7 nebo Audi A8, ale spíše vytvořit design typický pro elektromobil nesoucí jméno Air.

Startup Lucid je pravděpodobně rád, že se mu podařilo vybudovat manuálně řízený vůz, ale plány na zavedení autonomního řízení samozřejmě má. Lze tak očekávat, že v budoucnu jím bude Air vybaven.

Cenovka nového Airu bude podle předpokladů začínat na 1,2 milionu korun. Tato základní verze bude mít na zadní nápravě pohonnou jednotku MGU o celkovém výkonu 289 kW (400 koní) a 75 kWh baterii s dojezdem 390 kilometrů. K dispozici však budou také verze s články 100 kWh a 130 kWh, které umožní dojezd 500 a 650 kilometrů.

V nabídce nebude chybět ani 1000 koňová verze s pohonem všech kol, která má na přední nápravě motor o výkonu 400 koní a na zadní nápravě 600 koní. Tato konfigurace elektrického pohonu vystřelí pravděpodobně Air na příčky nejrychlejších sériově vyráběných osobních automobilů. Při testování jednoho z alfa prototypů v Ohiu, který byl vybaven malým křídlem pro lepší přítlak, dosáhl Air rychlosti téměř 385 km / h.

Lucid plánuje zahájit výrobu Airu do roku 2019, ale vše stále závisí na ochotě investorů. V červenci agentura Bloomberg Technology oznámila, že Lucid Motors vedla dialogy z Ford Motor Company o koupi celého startupu. Ze strany Fordu by se jednalo o strategickou investici, protože by tak získal přístup k patentovému portfoliu společnosti Lucid a důležitému EV know–how, co si od toho sliboval Lucid není zatím známo.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Herečka Kateřina Brožová přiznala, kdo u ní doma šéfuje

Vyrobte si z rajčatových listů postřik proti mšicím....

Zalévání stromů. Mnoho lidí se při této zdánlivě...

Staré cihly nevozte na skládku, ještě vám mohou dobře...

Nezkracujte psovi ocas, připravíte ho tak o jednu důležitou...

Dřevěné prkénko by měl mít v kuchyni každý. Na jeho...

Zelené řasy trápí snad každého majitele zahradního...

Zavřít reklamu