Tesla: Výroba nového, klíčového modelu již v červnu tohoto roku!

Auto-moto 06. března 2017 | 15:35 — Lukáš Bauer
Závěrečná zpráva Tesly pro rok 2016 zaslaná jejím akcionářům, představila několik novinek pro její dychtivé zákazníky. Jednou z nich bude také nové auto Tesla Model 3.
Menší varianta dnes velmi populárního Tesla Model S / Internet

V zaslané zprávě akcionářům Tesly stojí, že nové elektrické auto Tesla model 3, které bude levnější a dostupnější alternativou modelu S, je na dobré cestě ke spuštění výroby již v červnu roku 2017.

Od zahájení výroby Tesla plánuje plynulý nárůst denní výroby z počátečních 5000 vozů až na 10 000 vozů, které by měla produkovat podle plánu do konce roku 2018.

V minulém roce Elon Musk sice toto datum označil za nereálné, protože měl podezření, že dodavatelé nebudou schopni včas plnit závazky, ale nyní se zdá být termín spuštění reálný.

Tesla tak předčí svá vlastní očekávání a není to poprvé. Tesla slibovala, že vyrobí nejrychlejší sériové auto na světě, které pokoří zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,34 vteřiny. Nedávný akcelerační test nastavil nový rekord pro vůz Model S P100D, když dosáhl zrychlení 2,30 vteřiny.

Podle nedávných výsledků, byly dokončené crashtesty s prototypy, které dopadly velmi dobře. Tesla plánuje maximálně podpořit své aktivity okolo modelu 3, s cílem získat nové spokojené zákazníky svých elektromobilů.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

Jak vyleštit zašlý porcelán, abyste mu neuškodili? S těmito...

Akvárium ocení nejen alergici. Stane se ozdobou každého...

Přemnožení hraboši a hryzci se stěhují do zahrad. Jak se...

Co dělat, když vám doma začne značkovat dospělý pes?

Malý noční hmyz ničí koberce, textil i nábytek. Jak se...

Zbylou nať a bylinky nevyhazujte, v zimě se budou hodit pod...

Zavřít reklamu