Tankový invalidní vozík UNiMO nezná běžné bariéry!

Auto-moto 16. února 2017 | 14:39 — Lukáš Bauer
Největším problémem pro ty z nás, kteří se potýkají s postižením pohybového aparátu je fakt, že většina běžných aktivit je plně dostupných pouze pro lidi s neomezenou hybností.
Další 1 fotografie v galerii
Takto vypadá odstrojený invalidní vozík UNiMO. Tank tedy rozhodně připomíná / Internet

Pokud tedy pro běžný pohyb potřebujete invalidní vozík, pravděpodobně nemůžete jet například sami do přírody na projížďku bez doprovodu. Ovšem pouze za předpokladu, že nevlastníte UNiMO invalidní tank. S ním totiž doslova rozdrtíte spoustu překážek.

Lesní cesty a podobné překážky jsou minulostí

Dobře, není to sice tank v pravém slova smyslu, protože není vybaven houfnicí, ale minimálně je stejně tak dobrý a navíc velmi nápadně připomíná židli kapitána Pike ze Star Treku. Přesněji řečeno se tedy jedná o pásový invalidní vozík, který zajistí postiženému člověku mnohem větší průchodnost terénem, než vozík běžného typu.

Každý kdo neměl to štěstí a musel někdy usednout na invalidní vozík ví, že nejsou určeny pro outdoorové využití. Některé modely dokonce mohou pro komfortní pohyb využívat pouze velmi hladké a dokonalé povrchy, kterých například u nás opravdu není mnoho.

Pásový vozík UNiMO nabízí mnohem plynulejší pohyb i po velmi nerovném povrchu a navíc může vyjet také obrubník, nebo podobné převýšení do výšky 25 cm.

Vozík UNiMO lze pořídit ve dvou verzích, UNiMO Sport s cenovkou kolem 220 tisíc korun, nebo elegantní provedení UNiMO Grace za necelých 300 tisíc korun. Není to tedy rozhodně levná záležitost, ale člověku s omezenou hybností nabízí opravdu mnoho možností, jak si zpříjemnit život.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

Polštáře by měly ladit. Při jejich výběru se vždy držte...

Tipy, jak si co nejvíce usnadnit zavařování okurek

Kvalita trávníku je závislá i na technice sekání....

Rez na dlaždicích nebo ve vaně účinně zlikvidují i...

Tipy, jak dostat z oblečení borůvky a jahody. Jde to...

Imitace dřeva nebo kamene má oproti originálu řadu výhod

Zavřít reklamu