Speciál Tatra podnikne cestu kolem světa. Výroba je zase o krok blíže

Auto-moto 18. srpna 2019 | 15:47 — Lukáš Bauer
Přípravy speciálního expedičního vozu Tatra, který dvojice nadšenců již několik měsíců vyvíjí, jsou v plném proudu. Vůz podnikne expedici Tatra kolem světa 2, kterou chce navázat na obdobnou výpravu z konce 80. a začátku 90. let minulého století.
Další 3 fotografie v galerii
Tatra kolem světa 2 naváže na původní expedici z 80. let / Internet

Už několik měsíců jsou v plném proudu přípravy na expedici Tatra kolem světa 2, která chce navázat na obdobnou výpravu z konce 80. a začátku 90. let minulého století. Stavba speciálního vozu na podvozku Tatra Terrn°1 pro nadcházející expedici významně pokročila, a jeho podoba tak začala nabývat konkrétních rysů.

Expedice Tatra kolem světa 2 bude navazovat na první výpravu, kterou absolvoval automobil Tatra T 815 GTC v 80. letech minulého století. Vůz v provedení 4x4 bude vyroben přesně v duchu původního speciálu.

Vůz nyní dostal speciální hliníkovou nástavbu, v níž budou umístěny sedačky pro posádku. Nosný rám je pozinkovaný, a díky použitému materiálu je celý skelet velmi lehký, váží pouze 1380 kg. Po instalaci skeletu nástavby na vozidlo bude následovat zabudování interiéru i vybavení, a také úprava exteriéru.

Vozidlo bude postaveno na speciálně upraveném podvozku Tatra a kopřivnický výrobce pro něj dodá součástky. Automobilka dodá především komponenty pro odpružení a stabilizaci podvozku, speciální nádrže, a také systém centrálního huštění pneumatik.

S myšlenkou druhé expedice kolem světa s tatrovkou přišli její iniciátoři Marek Havlíček a Petr Holeček společně se spolkem CzechOverland, z. s. v minulém roce. Plánují, že během let 2020 až 2022 ujedou přibližně 270 tisíc kilometrů a postupně navštíví až 68 zemí. 

Má jít o největší expedici kolem světa, které se bude moci postupně zúčastnit až 600 lidí. Nová expedice má průsečíky s původní trasou expedice Tatra kolem světa z konce 80. let, a i tímto způsobem na ni bude odkazovat. 

Expedice bude rozdělena do čtyř etap, přičemž speciální tatrovka bude mezi etapami na jednotlivé kontinenty přepravována lodí. Dále čtěte: Tatra dodává své podvozky do celého světa. Několik stovek jich skončí v Jordánsku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nahlédněte do tajemného podzemního města. Nacisté zde měli velké plány

Nejkrásnější místa Černé Hory, kde zažijte fascinující...

Ráj pro cyklisty i milovníky vodních sportů. Pobřeží...

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí po celé léto jízdu...

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté...

Poznejte nejcennější území Krušných hor

Poznejte unikátní evropské území ležící na území...

Zavřít reklamu