Příznivci kombíků se dočkali, nejkrásnější model od Peugeotu přichází na český trh

Auto-moto 03. června 2019 | 09:13 — Anna Novotná
Když značka Peugeot uvedla před devíti měsíci na český trh atraktivní fastback Peugeot 508, mnohé tím překvapila. Jeho předchůdcem totiž byla poněkud usedlá limuzína. Nový vůz je naopak překvapivě odvážný s výrazně sportovními rysy, což se v tomto segmentu manažerských vozů moc nenosí.
Loading...
Peugeot 508 má ohromující design / Peugeot

Peugeot 508 má dynamické tvary, výkonné motory a ohromující design. Zrodil se automobil, který se rychle stal pro zákazníky předmětem touhy a pro konkurenty důvodem k závisti.

Nicméně Česko miluje kombíky, a tak mnoho potenciálních kupců nedočkavě vyhlíželo verzi SW. A konečně se dočkali! Radikální kombi Peugeot 508 SW právě přichází na český trh.

Stejně jako s fastbackem, který Češi měli v rámci Evropy na trhu jako první, ani s kombíkem český import Peugeotu neotálel. Jsme v první desítce zemí, jejichž obyvatelé si atraktivní nový model Peugeot 508 SW mohou dopřát. Oficiální uvedení na český trh se koná 12. června 2019.

Samotná hezká tvářička by zřejmě u vozu s cenou blížící se milionu korun na získání náročné klientely nestačila, proto se Peugeot 508 SW pyšní praktičností a prostorností na úrovni těch nejlepších v segmentu. Design ovšem zůstává jednou z jeho nejsilnějších zbraní. Díky bezrámovým dveřím převzatým od fastbacku má nízkou a dynamickou siluetu. Výsledkem je atletická elegance, které málokdo odolá. Další silnou stránkou vozu je vynikající nápravový systém, který je pro značku Peugeot typický a zajišťuje dokonalou stabilitu i kontrolu nad pohyby karoserie.

Uvnitř vozu najdeme i-Cockpit. Jedná se o specifické uspořádání interiéru, které se stalo poznávacím znakem Peugeotů posledních let. Zahrnuje maličký, jemnou kůží potažený volant, vyvýšený přístrojový panel a ultramoderní středovou konzoli s dotykovým displejem, který doplňují elegantní ovladače ve tvaru klavírních kláves pro přímý přístup k nastavení klimatizace, rádia či funkcí řízení. Na posádku vpředu čekají ergonomická obepínající sedadla vybavená pěti programy vícebodové masáže.
 
Vlajková loď značky zasluhuje top výbavu a v tomto směru vás Peugeot 508 SW určitě nezklame. Disponuje celým arsenálem asistenčních systémů splňujících nejnovější požadavky normy EuroNCAP. V závislosti na úrovni výbavy může nabídnout například systém nočního vidění (Night Vision) s infračervenou kamerou, který se v tomto segmentu objevuje poprvé, nebo adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go spojený se systémem udržování vozu v jízdním pruhu, což představuje novou etapu na cestě k autonomnímu řízení.
 
Co se týče motorů, můžete vybírat ze dvou benzínových a čtyř dieselových agregátů. Škála výkonů od 130 po 225 koní uspokojí i ty nejnáročnější řidiče. Kromě jednoho motoru jsou všechny spojeny s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8. Pohonné jednotky Peugeotu 508 SW jsou velice úsporné a ohleduplné k životnímu prostředí, a to zejména z hlediska emisí oxidů dusíku. Všechny už teď splňují emisní normu Euro 6.d temp, která vstoupí v platnost od ledna 2020.  
 
Nový Peugeot 508 SW je v České republice k dispozici za cenu od 835 000 Kč, úroveň výbavy GT pak za cenu od 1 090 000 Kč.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování s malým dítětem je výzvou, která vyžaduje správné vybavení

Zažijte jedinečnou romantiku na pohádkově krásných místech...

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných...

Na výlet do Plzně i s dětmi: Koupání v rybníce, za...

Poznejte zapomenutý ostrov Chorvatska, kde na vás dýchne klid...

Úchvatná místa Krkonoš, která letos určitě musíte vidět

Pozoruhodné Japonsko. Co všechno jste možná netušili o Zemi...

Zavřít reklamu