Tatra podpoří expedici navazující na legendární cestu kolem světa vozu Tatra T 815 GTC

Auto-moto 25. dubna 2019 | 10:13 — Lukáš Bauer
Před koncem 80. let se nadšenci vydali na slavnou pouť kolem světa s legendárním vozem Tatra T815 GTC. Na odkaz této výpravy chce nyní navázat novodobá expedice a společnost Tatra Trucks hodlá tuto jedinečnou akci podpořit.
Další 3 fotografie v galerii
Nová výprava dostala název Tatra kolem světa 2 / Tatra Trucks

Myšlenku obnovit legendární expedici vozu Tatra T815 GTC kolem světa plánují nadšenci Petr Holeček a Marek Havlíček již několik let. Expedici, která by se měla uskutečnit v letech 2020 až 2022, hodlá podpořit i společnost Tatra Trucks.

Během dlouhé cesty by měla výprava ujet až 270 tisíc kilometrů napříč zeměkoulí a má se jednat o největší expedici kolem světa, které by se mohlo zúčastnit až 600 lidí. Samotný vůz bude vybaven místy pro zájemce, kteří se budou postupně střídat a budou tak moci zažít jedinečné dobrodružství.

„Chceme nejen vzdát hold původní expedici, ale hlavně v lidech rozdmýchat touhu objevovat, poznávat a překonávat hranice, nejen ty státní, ale i své vlastní," uvedl Marek Havlíček. 

Společnost Tatra Trucks chce expedici maximálně podpořit. „Naše společnost je hrdá na svou historii a první expedice Tatra kolem světa je její součástí. Jsme tedy rádi, že se našli cestovatelé, kteří chtějí na její odkaz navázat a zároveň přišli s konkrétním a promyšleným projektem. Proto jsme se rozhodli, že je v jejich plánech podpoříme,“ vysvětlil Petr Hendrych, místopředseda představenstva a ředitel obchodu a marketingu Tatra Trucks. 

Expedice Tatra kolem světa 2 postupně navštíví až 68 zemí, přičemž trasa bude jedinečná, nikdo před tím ji v této podobě neabsolvoval. Zároveň však bude mít společné průsečíky s původní trasou expedice Tatra kolem světa z konce 80. let, a i tímto způsobem na ni bude odkazovat. 

Expedice dostane speciální vozidlo Tatra s podvozkem v konfiguraci 4 x 4, které bude svým designem odkazovat na původní automobil Tatra T 815 GTC. Vozy Tatra díky svému jedinečnému podvozku, vzduchem přímo chlazenému motoru a konstrukci je výborným cestovatelským vozem pro náročné podmínky a terén. Dále čtěte: (Tatra představí speciální těžké vozy řady Phoenix pro drsné skandinávské prostředí).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zmatky kolem DPH zdaleka nekončí. Daňový kabaret pokračuje

Bezpečnostních dveří existuje mnoho typů. Ne každé ale...

Vypěstujte si ředkvičky v kartonu od vajec. Získáte bohatou...

Zimní péče o rododendrony a azalky je důležitá. Jinak vám...

Jarní hnojení má zcela jiná pravidla než podzimní. Pozor,...

Nehažte plechovky do koše. Vytvořte z nich praktické a hezké...

I zaneřáděnou kuchyň lze uklidit rychle a efektivně

Zavřít reklamu