Elon Musk: Kolonie na Marsu může být záchranou lidstva po třetí světové válce

Věda a technika 30. března 2018 | 13:03 — Lukáš Bauer
Zakladatel vesmírné společnosti SpaceX se domnívá, že vybudování záladny na Marsu může zachránit lidskou rasu během devastující třetí světové války. Společnost založil hlavně proto, aby se lidstvo stalo méně závislé na Zemi a mohlo osídlit další světy.
Elon Musk založil SpaceX kvůli rozšíření lidstva na jiné světy / Internet

Lidská civilizace čelí řadě vážných hrozeb od možných zásahů asteroidů a klimatických změn až po umělou inteligenci, která, pokud se vymkne kontrole, může v budoucnu způsobit řadu problémů, tvrdí Musk.

"V minulém století jsme zažili dva rozsáhlé světové konflikty, pokud nepočítáme studenou válku. Myslím si, že je velice nepravděpodobné, že další světový konflikt už nikdy nepropukne,“ uvedl Elon Musk.

Zdůraznil, že nechce globální konflikt předpovídat, pouze chce být realistou a je si téměř jistý, že pravděpodobně v budoucnu nastane, což vyplývá z dosavadního chování lidí. Pokud k této válce dojde, bude velmi pravděpodobně nukleární a Země zažije krušné časy.

Podle Muska je nezbytné, aby lidstvo začalo budovat takzvaná zadní vrátka vedoucí k osídlení jiného světa ve vesmíru. Miliardář se domnívá, že základna nedaleko Země, tedy na Marsu, by mohla v nedaleké budoucnosti minimálně pomoci s obnovou lidské rasy v případě, že by život na Zemi byl ohrožen.

SpaceX také v souvislosti s ambicemi osídlit Mars vyvíjí obří opakovaně použitelnou raketu BFR, jejíž hlavním cílem je uskutečnit kolonizaci Marsu ekonomicky únosnou. Musk v loňském roce odhalil podrobnější plány dopravního systému BFR na konferenci v Austrálii. Musk také již dříve uvedl, že pokud vše půjde podle plánů, první raketa BFR by mohla na rudou planetu dorazit už v roce 2020.

Elon Musk je jedním z největších vizionářů a průkopníků současnosti. Jeho společnost SpaceX za sebou má start nejsilnější rakety světa, která vynesla do vesmíru červený Tesla Roadster. Nedávno ho zachytil na vesmírné pouti český astronom (čtěte: Českému astronomovi se podařilo vyfotit Starmana na nekonečné pouti vesmírem).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

S těmito bezdrátovými sluchátky můžete potlačit hluk ve třech různých úrovních

Vynálezce barevné fotografie zůstal celý život chudý:...

Chytré aplikace, jež dokáží výrazně prodloužit život...

Český vynález, o kterém dnes už jen málokdo ví, způsobil...

Jako první na světě změřili čeští vědci kvantové...

Naši Sluneční soustavu obklopuje záhadná vodíková stěna:...

Tajné Hitlerovy trumfy: Neviditelné letadlo, paprsky smrti a...