Poblíž Abú Zabí byla objevena nejstarší perla na světě

Věda a technika 22. října 2019 | 10:22 — Lukáš Bauer
Archeologové objevili na ostrově Maravá v blízkosti arabské metropole Abú Zabí dosud nejstarší perlu na světě. Její stáří experti odhadují nejméně na 8 000 let a považují to za důkaz, že již v těchto dávných dobách se s perlami obchodovalo.
Další 1 fotografie v galerii
Nejstarší perla na světě byla objevena v Abú Zabí / Internet

Archeologové objevili na ostrově Maravá ve Spojených arabských emirátech 8 000 let starou perlu. Svým stářím je jednoznačně nejstarší objevenou perlou na světě a dokazuje to, že se již v těchto dávných dobách s perlami v arabských zemích obchodovalo.

V místě, kde byla perla objevena, bylo také nalezeno několik základů prastarých budov, které možná představují vůbec první stavby v tomto regionu. Nalezená perla bude vystavena v galerii Louvre v Abú Zabí.

Experti považují objev nejstarší perly na světě za důkaz, že ekonomická prosperita regionu je zakořeněna hluboko v historii. Dříve byla oblast centrem obchodu, nyní arabské země získávají obrovské finanční prostředky z těžby ropy a zemního plynu.

Samotné stáří objevené perly vědci určili za pomoci radiokarbonové metody a zjistili, že může pocházet až z období 5 800 let před naším letopočtem. Tyto perly se v dávných časech směňovaly za jiné předměty nebo byly používány jako šperky.

Perla a další předměty jako hroty šípů a zbytky keramických nádob byly objeveny v okolí kamenných zřícenin, které byly pravděpodobně jedním z prvních měst v oblasti v období neolitu. Dále čtěte: (V egyptském Luxoru bylo objeveno dvacet sarkofágů s neznámými hieroglyfy).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

Utajená pracovna. Hodí se pro ty, kteří ji využijí jen...

Zbytečné maličkosti, které výrazně snižují eleganci...

Ušetřete za zalévání. Dešťovku lze chytat několika...

Bydlení podle nových trendů. Styl Japandi je minimalistický,...

Dřevěné doplňky do bytu si zvládnete vyrobit i sami....

Použití aloe vera je jednoduché. Získejte z něj hojivý gel,...

Zavřít reklamu