SUV na elektriku? Proč ne?!

Auto-moto 18. srpna 2019 | 17:05 — redakce
Nejprodávanější malé SUV v Česku, Peugeot 2008, má nástupce. Nový Peugeot 2008 má nepřehlédnutelný mladistvý design, nejmodernější technologie a řadu úsporných motorů, v níž figuruje i elektrický pohon.
Dalších 7 fotografií v galerii
Malému SUV je nejlíp ve městě / Peugeot

„Esúvéčka“ jsou stále v kurzu a zájem o ně neuvadá. Některá vůbec nereflektují marketingový zákon o křivce životního cyklu produktu a nepřetržitě rostou. Typickým příkladem je Peugeot 2008, který je na trhu už šestým rokem. A přestože v zákulisí už netrpělivě přešlapuje jeho nástupce, až zaujme místo na scéně, stárnoucí hvězda vůbec nehasne. Neúnavně se drží na čele žebříčku prodejů značky Peugeot, posiluje svoji pozici nejprodávanějšího malého SUV v Česku, a navzdory faktu, že by jeho prodejní křivka měla dle marketingové teorie už dávno klesat, stále tvrdohlavě roste.

Přesto budou brzy dny stávajícího Peugeotu 2008 sečteny, takže chcete-li tento oblíbený model ještě pořídit, vydejte se v září na akci „7 dní Peugeot“. S velkou pravděpodobností ho dostanete za dobrou cenu. Proč ale značka končí slavnou éru tohoto vozu už teď? Zřejmě proto, že nový Peugeot 2008 je připravený a vypadá opravdu skvěle, jak zjistíte z našeho videa

Stejně jako předchůdce, i nový Peugeot 2008 se hrdě hlásí k segmentu SUV, což potvrzují jeho vyvážené linie a celkové proporce. Kapota je díky tvaru čelního skla horizontálnější a celek působí mohutnější. S atletickými a svalnatými křivkami navozuje dojem bezpečí a stability.

Jako jeden z prvních vozů koncernu PSA je nový Peugeot 2008 vybaven platformou CMP. Ta přináší celou řadu výhod: snížení vibrací, lepší odhlučnění, nižší spotřeba, aj. Jejím největším plusem je však modularita. To znamená, že dokáže přijmout komplexní řadu technologií,  z nichž některé byste našli jen v autech vyšších segmentů. Malé esúvéčko tak umí rozpoznávat značky, hlídat jízdní pruhy i mrtvý úhel, samo zaparkuje a nouzově zabrzdí, hrozí-li kolize. Bohatá výbava ale není všechno, co modulární platforma umožňuje. Dokáže také přijmout jakýkoli motor, tedy benzínový, dieselový i elektrický.

Právě pohon na elektřinu bude hlavní zbraní značky Peugeot v příštím roce, kdy budou zavedeny přísné emisní normy. Za překročení emisních limitů budou padat tak vysoké pokuty, že některým automobilkám může jít doslova o přežití. S novým Peugeotem 2008  se francouzská automobilka patrně o život obávat nemusí. Elektrická verze atraktivního sportovního SUV slibuje dojezd 310 km, snadné dobíjení pomocí domácí zásuvky, rychlodobíjení za 30 minut a navíc jsou baterie uloženy tak chytře, že nijak neomezují prostor pro cestující ani pro zavazadla.

Nový Peugeot 2008 se tedy důkladně vybavil na to, aby vystřídal stávající bestseller. Současný Peugeot 2008 tak v klidu může opustit scénu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Věděli jste, že Ivana Trumpová si zahrála v jednom z nejslavnějších seriálů pro děti?

Bezpečnostních dveří existuje mnoho typů. Ne každé ale...

Vypěstujte si ředkvičky v kartonu od vajec. Získáte bohatou...

Zimní péče o rododendrony a azalky je důležitá. Jinak vám...

Jarní hnojení má zcela jiná pravidla než podzimní. Pozor,...

Nehažte plechovky do koše. Vytvořte z nich praktické a hezké...

I zaneřáděnou kuchyň lze uklidit rychle a efektivně

Zavřít reklamu