Vesmírná společnost SpaceX otestovala motor v prototypu nové vesmírné lodi. Během testu došlo k problému

Věda a technika 18. července 2019 | 14:19 — Lukáš Bauer
Společnost SpaceX otestovala motor v prototypu nové vesmírné lodi. Statický test motoru Raptor byl proveden ve středu. Nová kosmická loď SpaceX by měla v budoucnu létat na Měsíc, a také na Mars.
Další 2 fotografie v galerii
Nová kosmická loď SpaceX bude létat na Měsíc / Internet

SpaceX ve středu otestovala raketový motor v prototypu vesmírné lodi, jenž by měla v budoucnu létat na Měsíc, a také na Mars. Statický zážeh motoru Raptor je posledním krokem před zahájením důležitých testů nové vesmírné lodi.

Ačkoliv byl středeční test úspěšný, loď se při něm mohla podle informací na webu NASA Spaceflights mírně poškodit. Zatím není jasné, k jakému typu poškození mělo dojít, přestože v druhé části testu byly vidět plameny olizující loď.

Vzlet kosmické lodi se má navzdory problémům uskutečnit ještě v tomto týdnu, i když s několikadenním zpožděním. Starhopper při prvním volném letu dosáhne výšky dvacet metrů, a ihned poté přistane zpět na plošině.

Starhopper je prototypem vesmírné lodi Starship, která bude sloužit pro pilotované lety s posádkou k Měsíci, Marsu či jinam do vesmíru. Starship bude zároveň druhým stupněm velké Falcon rakety, kterou vyvíjí SpaceX.

Finální verze vesmírné lodi Starship bude mít šest motorů Raptor. Prototyp vesmírné lodi společnosti SpaceX je umístěn v testovacím zařízení v Boca Chica v Texasu. Dále čtěte: Vesmírná společnost SpaceX konečně zjistila, co způsobilo výbuch testovací kapsle pro přepravu osob.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zkuste cestovat po Evropě vlakem. Víme, jak jednoduše plánovat cestu a ještě hodně ušetřit

Chcete se ještě ohřát? Nádherné pláže, úžasné...

Užijte si jedny z nejkrásnějších pláží světa i skvělé...

Rakouským eldorádem pro rodiny s dětmi a milovníky freeridu...

Adventní čas uprostřed vrcholků Alp, to je opravdový...

Tip na první letošní lyžovačku. Zasněžené středisko...

Nenechte se trápit jet lagem. Jak se elegantně a účinně...

Zavřít reklamu