Ruská válečná loď navštívila kubánskou Havanu. Jde o demonstraci námořních sil

Věda a technika 30. června 2019 | 15:26 — Lukáš Bauer
Fregata ruského námořnictva Admirál Gorškov zakotvila tento týden u pobřeží Havany na Kubě. Toto ruské plavidlo vyplulo z Petrohradu 26. února a během své okružní plavby již navštívilo Džibutsko, Srí Lanku a Čínu, Ekvádor a poté proplulo Panamským průplavem do Karibiku.
Další 2 fotografie v galerii
Admirál Gorškov je ruské válečné plavidlo, které navštívilo Havanu / Internet

Válečná plavidla ruského námořnictva zakotvila po dlouhé okružní plavbě v Havaně. Skupina lodí zahrnuje multifunkční logistickou loď Elbrus, střední námořní tanker Kama a záchranný remorkér Nikolai Chiker.

Ruská námořní skupina již navštívila Džibutsko, Srí Lanku a Čínu, zastavila v Ekvádoru a poté pokračovala Panamským průplavem do Karibiku. Toto je první významná cesta Admirála Gorškova, který zahájil svou službu u ruského námořnictva v roce 2018.

Admirál Gorškov je dlouhý 130 metrů a má výtlak přibližně 4 500 tun. Fregata je vyzbrojena jednou 130milimetrovou námořní zbraní A-192M Armat, osmi protiletadlovými raketami SS-NX-26 a raketovým systémem Hurikán. Podle zpráv je loď také vybavena střelami BrahMos, které jsou určeny k ničení nepřátelských lodí.

BrahMos, vyvinutý Indií a Ruskem, je protilodní raketa poháněná náporovým motorem s vysoce explozivní hlavicí. BrahMos je snad nejrychlejší protilodní raketa současnosti a je schopna letět těsně nad vlnami rychlostí Mach 3. 

Ruská vláda využívá tyto návštěvy svých flotil, aby demonstrovala svou námořní sílu. V minulosti takto admirál Kuzněcov podnikl například cestu do Sýrie. Ruské cesty přes Atlantik jsou však poměrně vzácné a poslední takovou cestu podnikla ruská flotila v roce 2013, kdy na Kubě zakotvil křižník. Dále čtěte: (Příšera z Kaspického moře: Sovětské monstrum bylo určeno k bleskové invazi do Evropy).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Nejčastější důvody, proč se vám pravidelně tvoří v...

Naučte se správně zalévat pokojové rostliny. Mnoho lidí...

Muškáty jsou klasika, ale existují i hezčí rostlinky,...

Jak vyčistit zaneřáděný gril během několika minut

Jak vybrat ideální zahradní lehátko podle vašich potřeb a...

Zahradní dekorace vyrobíte i z věcí, které byste jinak...

Zavřít reklamu