Indie oficiálně představila svou novou kosmickou loď, kterou vyšle na průzkum Měsíce

Věda a technika 15. června 2019 | 15:48 — Lukáš Bauer
Indická vesmírná agentura ISRO ve středu představila novinku v podobě vesmírné lodi Čandraján-2, kterou plánuje vyslat na průzkum Měsíce. Na měsíčním povrchu by tato kosmická loď měla přistát na začátku září.
Další 3 fotografie v galerii
Mise Čandraján-2 bude zahájena v červenci / Internet

Indie plánuje vyslat novou kosmickou loď na průzkum Měsíce. Tuto kosmickou loď s názvem Čandraján-2 představila ve středu indická vesmírná agentura ISRO. Mise by měla odstartovat v červenci a na povrchu Měsíce by zařízení mělo přistát začátkem září.

Kosmické plavidlo se skládá z lunárního přistávacího modulu a robotického vozítka. Zajímavostí je, že všechny součásti těchto zařízení byly vyvinuty v Indii. Pokud se Indii podaří misi uskutečnit, stane se teprve čtvrtou zemí na světě, která přistane na Měsíci.

Čandraján-2 bude druhou indickou lunární misí. První misi Čandraján-1 v roce 2008 Indie uskutečnila pouze s lunárním orbiterem. Druhá mise se zaměří na měsíční povrch a bude shromažďovat údaje o vodě, minerálech a skalních útvarech.

Podle informací, které ISRO již dříve zveřejnila, by měl lunární modul dosednout na povrch Měsíce v oblasti jižního pólu. Jednalo by se tak vůbec o první přistání v této části Měsíce.

Mise Čandraján-2, jež byla původně naplánována na začátek loňského roku, bude analyzovat obsah lunárního povrchu a posílat data a fotografie zpět na Zemi. Dále čtěte: (Vědci objevili pod kráterem na Měsíci nečekanou anomálii).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Skvělý tip na víkend: Nevšední zážitek na vás čeká ve Starém Městě

Pár dobrých tipů, jak se vyhnout poplatkům za odbavená...

Destinace, kterou si Češi zamilovali a na podzim ji berou...

Podzimní Bruggy: Město vodních kanálů láká návštěvníky...

Orientální pohádku, luxus a příjemné teploty. To všechno...

Skvělý tip na podvečerní výlet: Vypravte se do sovího ráje...

Blíží se sezóna karnevalů. Ten nejbláznivější vypukne...

Zavřít reklamu