Ruská zásobovací loď úspěšně odstartovala. Na ISS dopravila důležitý náklad

Věda a technika 14. února 2018 | 16:30 — Lukáš Bauer
Po odloženém startu z minulého týdne z kosmodromu Bajkonur vzlétla raketa Sojuz-2.1A, která vynesla na oběžnou dráhu nákladní kosmickou loď Progress ruské výroby. Na Mezinárodní vesmírnou stanici doručila nezbytné zásoby v podobě potravin, vody, vědeckých přístrojů a zásob kyslíku.
Vesmírný kamion vzlétl z kosmodromu Bajkonur / Roskosmos

V úterý odstartovala z Bajkonuru ruská raketa Sojuz-2.1A, která vynesla na oběžnou dráhu kolem Země zásobovací loď Progress MS-08 s nezbytnými zásobami pro astronauty, kteří aktuálně obývají Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Informovala o tom ruská vesmírná agentura Roskosmos.

O dva dny později přistane Progress u ISS, kde vyloží téměř tři tuny nákladu. Mezi zásobami na palubě Progressu jsou vědecké přístroje, potraviny, voda, kyslík a také léky nebo hygienické potřeby. 

Ruská zásobovací loď Progress měla původně vyletět do vesmíru již v neděli, ale kvůli závadě na palubním počítačovém systému byl start odložen. (čtěte: Technická závada neumožnila start ruské vesmírné lodi Progress na Mezinárodní vesmírnou stanici).

Přistání zásobovací lodi Progress na orbitální stanici je naplánováno na čtvrtek v 11:43 SEČ, přičemž loď zůstane k ISS připojena do konce srpna. Na ISS na zásoby čeká šestičlenná posádka, kterou tvoří tři Američané, dva Rusové a jeden Japonec.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Boeing pracuje na tajném projektu, jenž by měl zcela změnit budoucnost letectví

Mačkáte snad ještě tlačítka na ovladači? Ovládejte...

Svatý grál vraků: U Floridy byl vyplaven na pláži unikátní...

Jak si ozvučit celý byt, nebo dokonce i dům, bez drátů a...

Chytrá aplikace Echo usnadní hledat ztracené děti: Chcete...

Dobrá zpráva pro majitele iPhonů: Google prý dluží...

Nejsilnější změřené zemětřesení v historii trvalo jen...