Archeologové zveřejnili artefakty z nově objevených hrobek v Egyptě

Věda a technika 11. prosince 2017 | 16:59 — Lukáš Bauer
Egyptští archeologové nedávno otevřeli první hrobky, které jsou starší než 3500 let. Nyní zveřejnili první sadu vzácných artefaktů, které se uvnitř nacházely, a to včetně mumie starověkého úředníka.
Další 4 fotografie v galerii
V hrobkách se nacházela také dvojice dřevěných masek / Internet

Unikátní sadu nově objevených artefaktů zveřejnili egyptští archeologové. Všechny artefakty pochází z dvojice nově objevených hrobek, které se nachází v rámci pohřebiště na pobřeží Nilu poblíž Luxoru.

Uvnitř obou hrobek se nacházelo přibližně čtyři sta sošek, hliněné nádoby, zdobené pohřební masky a také mumie, kterou je pravděpodobně starověký úředník z vyšších vrstev.

Existence i přesná poloha obou hrobů je známa již několik let, ale teprve nyní se archeologům podařilo dostat dovnitř. Obě hrobky našli během devadesátých let archeologové z Německa, díky pečeti se ale nemohly otevřít.

První hrobka, kterou archeologové otevřeli, má dokonce velice dobře zachovalou starověkou malbu na zdi. Kromě toho v ní bylo nalezeno mnoho figurek, soch a také rakví, a to včetně dalších pozůstatků lidí.

Kdo jsou všichni ti pohřbení lidé, zatím zůstává otázkou. Podle nápisů archeologové usuzují, že se jedná o pozůstatky z období 18. dynastie a mohou patřit faraonům, kteří vládli před 3500 lety.

Egypt poslední dobou zveřejňuje fotografie svých objevů ve snaze přitáhnout zpět turisty, kterých výrazně ubylo po zhoršující se bezpečnostní situaci v zemi po pádu prezidenta Mubaraka. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jak skrýt citlivé informace v náhledech příchozích notifikací na obrazovce vašeho smartphonu?

Čtečka otisků prstů přímo v displeji začíná být...

Fontána magmatu nalezena pod Yellowstonem, NASA ji chce chladit...

Astronomové pozorovali díky gravitační čočce unikátní...

Spoluzakladatel WhatsAppu Brian Acton vyzývá lidi, aby si...

Za tři roky bude 40 % smartphonů vybaveno 3D kamerami:...

Stále více smartphonů disponuje umělou inteligencí: Již...