Archeologové zveřejnili artefakty z nově objevených hrobek v Egyptě

Věda a technika 11. prosince 2017 | 16:59 — Lukáš Bauer
Egyptští archeologové nedávno otevřeli první hrobky, které jsou starší než 3500 let. Nyní zveřejnili první sadu vzácných artefaktů, které se uvnitř nacházely, a to včetně mumie starověkého úředníka.
Další 4 fotografie v galerii
V hrobkách se nacházela také dvojice dřevěných masek / Internet

Unikátní sadu nově objevených artefaktů zveřejnili egyptští archeologové. Všechny artefakty pochází z dvojice nově objevených hrobek, které se nachází v rámci pohřebiště na pobřeží Nilu poblíž Luxoru.

Uvnitř obou hrobek se nacházelo přibližně čtyři sta sošek, hliněné nádoby, zdobené pohřební masky a také mumie, kterou je pravděpodobně starověký úředník z vyšších vrstev.

Existence i přesná poloha obou hrobů je známa již několik let, ale teprve nyní se archeologům podařilo dostat dovnitř. Obě hrobky našli během devadesátých let archeologové z Německa, díky pečeti se ale nemohly otevřít.

První hrobka, kterou archeologové otevřeli, má dokonce velice dobře zachovalou starověkou malbu na zdi. Kromě toho v ní bylo nalezeno mnoho figurek, soch a také rakví, a to včetně dalších pozůstatků lidí.

Kdo jsou všichni ti pohřbení lidé, zatím zůstává otázkou. Podle nápisů archeologové usuzují, že se jedná o pozůstatky z období 18. dynastie a mohou patřit faraonům, kteří vládli před 3500 lety.

Egypt poslední dobou zveřejňuje fotografie svých objevů ve snaze přitáhnout zpět turisty, kterých výrazně ubylo po zhoršující se bezpečnostní situaci v zemi po pádu prezidenta Mubaraka. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Posmrtný život přichází: Lidé zmražení kryogenikou by mohli být probuzeni již za deset let

Čeští vědci vyvrátili hypotézu týkající se ozónové...

Chcete znát jednoduchou fintu, která vám pomůže snáze a...

Nejmenší a nejtenčí 15palcové zařízení 2v1 má dotykový...

Stephen Hawking varoval lidstvo, že na Zemi to může skončit...

Levný bezdrátový přenosný stereo reproduktor překvapí...

Záhada s tajemnými mimozemskými signály patrně vyřešena:...