U pobřeží Japonska se objevují lodě duchů. Některé ukrývají mrtvá těla

Věda a technika 30. listopadu 2017 | 10:23 — Lukáš Bauer
Strašidelné prázdné lodě se pohupují u břehů Japonska a některé mají na palubě dokonce i zemřelé členy své posádky. Jen během října se u pobřeží objevily nejméně čtyři lodě s mrtvými těly.
Tato loď ze Severní Koreje se potápěla u japonského pobřeží, ukrývala těla osmi rybářů / Internet

Tento strašidelný jev může znít jako z hororu, ale u japonského pobřeží se jedná o velmi častou realitu. Jedna z lodí, která se potápěla ve vlnách japonského pobřeží, pocházející pravděpodobně ze Severní Koreje, ukrývala na palubě osm mrtvých těl.

Mnoho lodí je prázdných, některé ukrývají mrtvá těla, existují ale takové, z jejichž útrob byli zachráněni přeživší lidé.

U pobřeží Japonska je tento jev poměrně známý. Často se stává, že lodě jsou strženy při bouřích a odneseny na daleké moře, kde jejich posádka umírá na hladomor nebo dehydrataci.

Nejčastější jsou lodě ze Severní Koreje, protože chudoba a hlad nutí rybáře plout do hlubších a zrádnějších vod za vydatnějším úlovkem. Často ale zaplatí svým životem. Severokorejský diktátor však navzdory velkým problémům v jeho zemi investuje obrovské finanční prostředky do vývoje vojenských technologií.

Profesor Satoru Miyamoto, odborník na dění v Severní Koreji, nedávno uvedl, že počet severokorejských lodí duchů od roku 2013 výrazně vzrostl, což může naznačovat zhoršující se životní podmínky v zemi. Většina zachráněných severokorejců ale požádala o navrácení do vlasti.

Severokorejští rybáři často používají primitivní čluny ve velmi špatném technickém stavu, které nejsou stavěny pro cestu na daleké moře.

Vzhledem k tomu, že nadměrný rybolov ve vodách poblíž Severní Koreje pokračuje a nedostatek potravin v zemi je enormní, je velmi pravděpodobné, že lodí duchů bude na pobřeží Japonska stále přibývat.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Již od zítřka si můžete koupit nový iMac Pro. Nejde mu ovšem upgradovat RAM

Odolný, vodotěsný, mobilní telefon s výkonnou svítilnou za...

Zadáváte PIN na vašem notebooku? Pokud máte model od HP, tak...

NASA již brzy oznámí průlomový objev na poli exoplanet

Češi mají konečně dostupných více než 40 milionů...

Blíží se čas, kdy se nukleární fúze stane regulérním...

Velmi levná sluchátka nejen pro pařmeny! Povedený design s...