U pobřeží Japonska se objevují lodě duchů. Některé ukrývají mrtvá těla

Věda a technika 30. listopadu 2017 | 10:23 — Lukáš Bauer
Strašidelné prázdné lodě se pohupují u břehů Japonska a některé mají na palubě dokonce i zemřelé členy své posádky. Jen během října se u pobřeží objevily nejméně čtyři lodě s mrtvými těly.
Tato loď ze Severní Koreje se potápěla u japonského pobřeží, ukrývala těla osmi rybářů / Internet

Tento strašidelný jev může znít jako z hororu, ale u japonského pobřeží se jedná o velmi častou realitu. Jedna z lodí, která se potápěla ve vlnách japonského pobřeží, pocházející pravděpodobně ze Severní Koreje, ukrývala na palubě osm mrtvých těl.

Mnoho lodí je prázdných, některé ukrývají mrtvá těla, existují ale takové, z jejichž útrob byli zachráněni přeživší lidé.

U pobřeží Japonska je tento jev poměrně známý. Často se stává, že lodě jsou strženy při bouřích a odneseny na daleké moře, kde jejich posádka umírá na hladomor nebo dehydrataci.

Nejčastější jsou lodě ze Severní Koreje, protože chudoba a hlad nutí rybáře plout do hlubších a zrádnějších vod za vydatnějším úlovkem. Často ale zaplatí svým životem. Severokorejský diktátor však navzdory velkým problémům v jeho zemi investuje obrovské finanční prostředky do vývoje vojenských technologií.

Profesor Satoru Miyamoto, odborník na dění v Severní Koreji, nedávno uvedl, že počet severokorejských lodí duchů od roku 2013 výrazně vzrostl, což může naznačovat zhoršující se životní podmínky v zemi. Většina zachráněných severokorejců ale požádala o navrácení do vlasti.

Severokorejští rybáři často používají primitivní čluny ve velmi špatném technickém stavu, které nejsou stavěny pro cestu na daleké moře.

Vzhledem k tomu, že nadměrný rybolov ve vodách poblíž Severní Koreje pokračuje a nedostatek potravin v zemi je enormní, je velmi pravděpodobné, že lodí duchů bude na pobřeží Japonska stále přibývat.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Konstrukční zázrak: Nejvyšší dřevěný mrakodrap bude mít 70. patro se zahradou ve výšce 350 metrů

Chcete vidět dokonale všechny barvy při sledování televize?...

Milionářem nebo kybernetickým žebrákem? Většina expertů...

I v rychle jedoucím vlaku bude díky nové technologii...

Čeští vědci už vědí, jak bojovat s virem smrtelně...

Asie v ohrožení: Objeven nový aktivní supervulkán plný...

Nemáte také nomofobii? Zkuste někam schovat váš smartphone...