Příslušníci speciálních jednotek dokončili testy nové hi–tech helmy. Dokáže změnit vojáka v predátora!

Věda a technika 06. srpna 2017 | 11:40 — Lukáš Bauer
Příslušníci britských jednotek SAS testují novou výzbroj pro boj s terorismem. Mezi nejzajímavější kousky patří rozhodně helma, které se přezdívá „Boba Fett“. Tak se totiž jmenovala postava lovce odměn ze Star Wars, který používal technologii rozpoznávání lidského tepla k lovu svých obětí.
Další 3 fotografie v galerii
Helma připomíná výzbroj z hvězdných válek / Internet

Útvary SAS britské armády dokončily náročné zkoušky nového hi–tech vybavení v podobě helmy, která je kromě mnoha jiných technologií, vybavena také rozpoznáváním lidského tepla. Příslušník speciálního útvaru vybavený touto helmou, je pak schopen rozpoznat nepřítele za překážkou nebo dokonce v budově.

Helma je také vybavena pokročilým systémem komunikace v rámci spolupracující jednotky a samozřejmostí je také ochrana před žárem a bojovými plyny. Ve výbavě nechybí také systém GPS, který přenáší některé údaje do hledí.

Helma je vyrobena ze speciálních slitin a její silné ochranné pláty odolají výstřelu, střepině z šrapnelu, přímému výbuchu a požáru.

„Ochrana hlavy je nejdůležitější částí výzbroje, a proto musí být mnohem univerzálnější než jen prostředek k zastavení kulky. Naše výzbroj umožnuje příslušníkům speciálních sil být o krok před nepřítelem, protože ho vidí za jakýchkoliv podmínek,“ uvedl nejmenovaný armádní zdroj.

Tvůrci této speciální taktické balistické helmy s označení Devtac Ronin Kevlar Level IIIA tvrdí, že je to „naprosto neprůstřelná věc“. Dokonce se říká, že příslušníka jednotky ochrání i před výstřelem z legendární zbraně Magnum 44.

Tuto speciální helmu poprvé v historii testovala americká Navy SEALS a příslušníci Delta Force. Britská SAS je tak třetí speciální útvar na světě, který má možnost toto speciální vybavení vyzkoušet v akci.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zadáváte PIN na vašem notebooku? Pokud máte model od HP, tak si dejte nejenom na svá data pozor

NASA již brzy oznámí průlomový objev na poli exoplanet

Češi mají konečně dostupných více než 40 milionů...

Blíží se čas, kdy se nukleární fúze stane regulérním...

Velmi levná sluchátka nejen pro pařmeny! Povedený design s...

Byla objevena nejvzdálenější supermasivní černá díra,...

Malé a odolné přehrávače Pioneer pro skutečné hudební...