Příslušníci speciálních jednotek dokončili testy nové hi–tech helmy. Dokáže změnit vojáka v predátora!

Věda a technika 06. srpna 2017 | 11:40 — Lukáš Bauer
Příslušníci britských jednotek SAS testují novou výzbroj pro boj s terorismem. Mezi nejzajímavější kousky patří rozhodně helma, které se přezdívá „Boba Fett“. Tak se totiž jmenovala postava lovce odměn ze Star Wars, který používal technologii rozpoznávání lidského tepla k lovu svých obětí.
Další 3 fotografie v galerii
Helma připomíná výzbroj z hvězdných válek / Internet

Útvary SAS britské armády dokončily náročné zkoušky nového hi–tech vybavení v podobě helmy, která je kromě mnoha jiných technologií, vybavena také rozpoznáváním lidského tepla. Příslušník speciálního útvaru vybavený touto helmou, je pak schopen rozpoznat nepřítele za překážkou nebo dokonce v budově.

Helma je také vybavena pokročilým systémem komunikace v rámci spolupracující jednotky a samozřejmostí je také ochrana před žárem a bojovými plyny. Ve výbavě nechybí také systém GPS, který přenáší některé údaje do hledí.

Helma je vyrobena ze speciálních slitin a její silné ochranné pláty odolají výstřelu, střepině z šrapnelu, přímému výbuchu a požáru.

„Ochrana hlavy je nejdůležitější částí výzbroje, a proto musí být mnohem univerzálnější než jen prostředek k zastavení kulky. Naše výzbroj umožnuje příslušníkům speciálních sil být o krok před nepřítelem, protože ho vidí za jakýchkoliv podmínek,“ uvedl nejmenovaný armádní zdroj.

Tvůrci této speciální taktické balistické helmy s označení Devtac Ronin Kevlar Level IIIA tvrdí, že je to „naprosto neprůstřelná věc“. Dokonce se říká, že příslušníka jednotky ochrání i před výstřelem z legendární zbraně Magnum 44.

Tuto speciální helmu poprvé v historii testovala americká Navy SEALS a příslušníci Delta Force. Britská SAS je tak třetí speciální útvar na světě, který má možnost toto speciální vybavení vyzkoušet v akci.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Konstrukční zázrak: Nejvyšší dřevěný mrakodrap bude mít 70. patro se zahradou ve výšce 350 metrů

Chcete vidět dokonale všechny barvy při sledování televize?...

Milionářem nebo kybernetickým žebrákem? Většina expertů...

I v rychle jedoucím vlaku bude díky nové technologii...

Čeští vědci už vědí, jak bojovat s virem smrtelně...

Asie v ohrožení: Objeven nový aktivní supervulkán plný...

Nemáte také nomofobii? Zkuste někam schovat váš smartphone...