Dodge má sedan, před kterým jdou do kolen i soupeři typu BMW M5. Tohle je nový Charger SRT Hellcat.

Auto-moto 14. srpna 2014 | 10:11 — redakce
Loading...
Jsou auta, která vám vyrazí dech hned na první pohled. Charger SRT Hellcat je jedním z nich / Dodge
BMW, Mercedes nebo Audi? Ne, nejrychlejší sedan na světě hledejte v Americe. Dodge představil nový Charger SRT Hellcat osazený kompresorem přeplňovaným osmiválcem s parametry 717 koní a 881 Nm. Stovka je minulostí během 3,7 s, maximální rychlost tohoto sedanu činí příjemných 328 km/h. A to i přes vysokou hmotnost 2114 kg.

Charger SRT Hellcat přichází po dvoudveřové verze Challenger, která používá stejnou techniku. A stejně jako u Challengeru, i v případě tohoto ostrého sedanu dostane majitel dva klíčky. Černý klíček nastartuje pouze 500 koní, teprve ten červený pečlivě schovaný ve vaší kapse dá k dispozici maximální výkon.

Až někdo přijde s větou typu „Tati, můžu se projet?“, přichází čas na ještě jednu technickou věc. Pomocí čtyřmístného kódu lze aktivovat jakýsi bezpečný režim, který dále sníží výkon motoru, není možné překročit 4000 ot./min, nelze vypnout stabilizaci a hračky typu funkce Launch Control zůstanou nepřístupné. Stejným čtyřmístným kódem pak tento režim lze také deaktivovat.

Charger SRT Hellcat pracuje s rozložením hmotnosti mezi nápravy v poměru 54/46, hnaná je samozřejmě ta zadní, a to vždy přes osmistupňovou automatickou převodovku. Prodej odstartuje v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Posmrtný život přichází: Lidé zmražení kryogenikou by mohli být probuzeni již za deset let

Čeští vědci vyvrátili hypotézu týkající se ozónové...

Chcete znát jednoduchou fintu, která vám pomůže snáze a...

Nejmenší a nejtenčí 15palcové zařízení 2v1 má dotykový...

Stephen Hawking varoval lidstvo, že na Zemi to může skončit...

Levný bezdrátový přenosný stereo reproduktor překvapí...

Záhada s tajemnými mimozemskými signály patrně vyřešena:...