Nejvýkonnější iMac všech dob přijde v prosinci tohoto roku!

PC a Mobil 08. června 2017 | 12:45 — Lukáš Bauer
Od smrti Steva Jobse se vývoj v Apple značně zpomalil a chvíli se mohlo zdát, že osobní počítače již příliš nezapadají do firemní strategie. Nyní však společnost Apple dokázala, že na jejich vývoji stále pracuje, když odhalila nový nejvýkonnější Mac všech dob s označením iMac Pro.
Další 2 fotografie v galerii
Nový iMac Pro nabízí špičkový grafický výkon až 22 teraflop / Apple

Jednoduše řečeno: Pokud potřebujete superpočítač, Apple chce být stále tím, kdo vám ho může nabídnout. Zcela nová produktová řada iMac Pro toho kromě oblíbené barvy space grey totiž slibuje opravdu dost.

Vrcholný model iMac Pro s vynikajícím 27 palcovým Retina 5K displejem, může disponovat až 18 jádrovým procesorem Xeon a obřím grafickým výkonem 22 Teraflop, díky nové řadě grafických karet Radeon Pro Vega GPU. Taková sestava nabízí ideální výkon pro pokročilou úpravu grafiky, virtuální reality a 3D renderování.

Největší změnou však zůstává oblast již zmíněných procesorů, kde Apple přešel na efektivnější a nejhospodárnější čipy Intel Kaby Lake. Nové modely iMac budou také schopny pracovat s dvojnásobnou pamětí RAM oproti stávajícím modelům.

„Jsme nadšeni, že vývojářům a našim ostatním zákazníkům můžeme nabídnout iMac Pro. Bude to náš nejrychlejší a nejvýkonnější Mac, což znamená obrovský krok kupředu, protože nic podobného tu dosud nebylo,“ řekl John Ternus, viceprezident společnosti Apple Hardware Engineering.

iMac Pro bude mít také zcela novou tepelnou architekturu, která má za úkol kultivovat mimořádný výkon do elegantního a tichého provedení iMac. Nově bude také dodávána bezdrátová klávesnice s numerickou částí, kterou výrobce dosud nevyráběl.

Kromě technologie iMac Pro pracuje společnost Apple také na zcela novém designu další generace Mac Pro, která je navržena pro profesionály, jenž potřebují špičkový výkon v modulovém designu.

Nová modelová řada by měla začínat s cenou kolem 115 tisíc korun a bude uvolněna do prodeje v prosinci tohoto roku.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Uživatelé jsou z AI zařízení zděšení: Z bezdrátového reproduktoru se odeslal záznam soukromé konverzace

Boeing pracuje na tajném projektu, jenž by měl zcela změnit...

Mačkáte snad ještě tlačítka na ovladači? Ovládejte...

Svatý grál vraků: U Floridy byl vyplaven na pláži unikátní...

Jak si ozvučit celý byt, nebo dokonce i dům, bez drátů a...

Chytrá aplikace Echo usnadní hledat ztracené děti: Chcete...

Dobrá zpráva pro majitele iPhonů: Google prý dluží...