Chyba v Google Maps ničí idylický život lidem v norském městečku

PC a Mobil 08. května 2017 | 07:30 — Lukáš Bauer
Pořádný vztek na společnost Google musejí mít občané malého norského městečka Foosmork, stejně jako zmatení turisté, kteří se ocitají 30 km od cíle svého výletu. Důvodem je chyba v systému Google Maps, která směruje hordy turistů právě do tohoto městečka, namísto útesu Preikestolen.
Další 1 fotografie v galerii
Šťastlivci na útesu, kteří se neřídili Google Maps / Internet

Zástupy zmatených turistů, kteří hledají nádhernou podívanou v podobě slavného útesu Preikestolen znepříjemňují život místním a často jsou sami velmi podrážděni, když zjistí, že se nachází 30 km od cíle.

Jeden z místních, Helge Fossmark nedávno uvedl pro norský deník Stavanger Aftenblad, že v létě jejich vesnici křižují minibusy, které se hromadí kolem silnice, než pochopí, že tudy cesta opravdu nevede.

„Když jsme na zahradě, někdy přijde i deset turistů denně a vyptávají se nás, kudy se dostanou do Preikestolen. Když jim říkám, že tudy se tam nedostanou, že se jedná o chybu v Google Maps, a aby se vrátili, nic nechápou a často jsou ještě naštvaní. Cesta k nám do Foosmorku je poměrně úzká a stává se, že je tu díky minibusům opravdu těsno,“ uvedl dále Foosmark.

Chyba v mapách spočívá v tom, že Google turisty vede přes můstek do Foosmorku, který je ale na druhé straně fjordu – vzdušnou čarou je to pár set metrů, ale do cíle je cesta daleká.

„Často jim zapůjčím dalekohled, oni pak vidí všechny ty lidi na Preikestolenu, a jen nevěřícně kroutí hlavou. Je to někdy docela vtipné, protože mluvím s Číňany, Japonci, Rusy i Američany, a tak si děláme legraci, že u nás vzniklo multikulturní město,“ pokračoval Foosmark.

Společnost Google již o problému ví a vyzývá lidi, aby neváhali hlásit problémy s lokacemi v jejich mapách a pomohli tak stále zlepšovat tuto službu.

Není to poprvé, kdy se stalo malé, bezvýznamné město, nebo vesnice turistickou atrakcí. V loňském roce se stalo malé anglické městečko Kidlington, žádanou destinací Čínských turistů. Ti ovšem zažili podobné zklamání jako ti co putují na útes Preikestolen.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zadáváte PIN na vašem notebooku? Pokud máte model od HP, tak si dejte nejenom na svá data pozor

NASA již brzy oznámí průlomový objev na poli exoplanet

Češi mají konečně dostupných více než 40 milionů...

Blíží se čas, kdy se nukleární fúze stane regulérním...

Velmi levná sluchátka nejen pro pařmeny! Povedený design s...

Byla objevena nejvzdálenější supermasivní černá díra,...

Malé a odolné přehrávače Pioneer pro skutečné hudební...