Novinka AirBar posouvá MacBook Air do jiné pracovní dimenze!

PC a Mobil 14. března 2017 | 04:31 — Lukáš Bauer
Na letošním veletrhu CES bylo k vidění sice podivné, ale velmi užitečné příslušenství k MacBook Air s názvem AirBar, které promění jeho displej v dotykový. Nyní jeho výrobce přichází s novou verzí, která toho umí již podstatně více.
Další 3 fotografie v galerii
Příjemné příslušenství k populárnímu MacBook Air / SXSW

Rozdíl mezi zařízením z CES a tím, které bylo k vidění na letošním veletrhu SXSW, je poměrně značný. Nová verze je již téměř připravena k výrobě a přináší několik zásadních vylepšení, která z displeje vašeho počítače udělají plnohodnotný multitouch screen.

Nový AirBar nyní umožňuje snadné přibližování dvěma prsty tam a zpět, stejně jako rotování objektů. Perfektně lze tuto novou funkci vyzkoušet například v aplikaci Mapy.

Další velmi potřebná věc pro pohodlné dotykové ovládání, je možnost listovat prstem nahoru a dolů v aplikacích, jako jsou dokumenty, nebo webový prohlížeč. U minulé verze tento pohyb umožňoval pouze zvýraznění textu. Tímto se práce pomocí dotyku stává mnohem výkonnější a přirozenější.

Stisknutím a přidržením ikon v Launchpadu, lze nyní uspořádat a přidat položky do složek, úplně stejně, jako je tomu na telefonu iPhone. Zařízení umožňuje používat dotykové ovládání také v grafických aplikacích, i když ne zrovna s největší přesností.

Nový AirBar ale není prezentován jako zařízení, které vám zaručí práci s vysokou přesností, takže z tohoto hlediska je jeho odchylka naprosto v pořádku. Pro fanoušky Apple je to rozhodně zajímavé příslušenství, které umožní ovládat některé základní prvky na dotykovém displeji a také ovládat MacBook tak trochu jinak.

AirBar by se měl dostat do prodeje nejdříve koncem dubna 2017 a jeho cena by neměla přesáhnout 2500 Kč.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jak skrýt citlivé informace v náhledech příchozích notifikací na obrazovce vašeho smartphonu?

Čtečka otisků prstů přímo v displeji začíná být...

Fontána magmatu nalezena pod Yellowstonem, NASA ji chce chladit...

Astronomové pozorovali díky gravitační čočce unikátní...

Spoluzakladatel WhatsAppu Brian Acton vyzývá lidi, aby si...

Za tři roky bude 40 % smartphonů vybaveno 3D kamerami:...

Stále více smartphonů disponuje umělou inteligencí: Již...