Novinka AirBar posouvá MacBook Air do jiné pracovní dimenze!

PC a Mobil 14. března 2017 | 04:31 — Lukáš Bauer
Na letošním veletrhu CES bylo k vidění sice podivné, ale velmi užitečné příslušenství k MacBook Air s názvem AirBar, které promění jeho displej v dotykový. Nyní jeho výrobce přichází s novou verzí, která toho umí již podstatně více.
Další 3 fotografie v galerii
Příjemné příslušenství k populárnímu MacBook Air / SXSW

Rozdíl mezi zařízením z CES a tím, které bylo k vidění na letošním veletrhu SXSW, je poměrně značný. Nová verze je již téměř připravena k výrobě a přináší několik zásadních vylepšení, která z displeje vašeho počítače udělají plnohodnotný multitouch screen.

Nový AirBar nyní umožňuje snadné přibližování dvěma prsty tam a zpět, stejně jako rotování objektů. Perfektně lze tuto novou funkci vyzkoušet například v aplikaci Mapy.

Další velmi potřebná věc pro pohodlné dotykové ovládání, je možnost listovat prstem nahoru a dolů v aplikacích, jako jsou dokumenty, nebo webový prohlížeč. U minulé verze tento pohyb umožňoval pouze zvýraznění textu. Tímto se práce pomocí dotyku stává mnohem výkonnější a přirozenější.

Stisknutím a přidržením ikon v Launchpadu, lze nyní uspořádat a přidat položky do složek, úplně stejně, jako je tomu na telefonu iPhone. Zařízení umožňuje používat dotykové ovládání také v grafických aplikacích, i když ne zrovna s největší přesností.

Nový AirBar ale není prezentován jako zařízení, které vám zaručí práci s vysokou přesností, takže z tohoto hlediska je jeho odchylka naprosto v pořádku. Pro fanoušky Apple je to rozhodně zajímavé příslušenství, které umožní ovládat některé základní prvky na dotykovém displeji a také ovládat MacBook tak trochu jinak.

AirBar by se měl dostat do prodeje nejdříve koncem dubna 2017 a jeho cena by neměla přesáhnout 2500 Kč.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nové nařízení EU změní internet: Končí svobodné vyjádření názoru v kyberprostoru?

Víte, jak vlastně funguje potrubní vlak jedoucí téměř...

Nejznámější světový vizionář se potýká neustále s...

Démoni podle amerického profesora psychiatrie existují: Zlo je...

Na těchto záhadách si vylámaly zuby již stovky vědců a...

Vyšší dávky vitamínu D by měly podle lékařů výrazně...

Čeští vědci vyvinuli zcela nový typ vlákna, jež je...