Volvo představilo zbrusu nový motor. V téměř stoleté historii automobilky má své prvenství

Auto-moto 20. února 2018 | 10:18 — Lukáš Bauer
Automobilka Volvo Cars poprvé představila zbrusu nový motor Drive-E, který je určen pro Volvo XC40. Tříválcová pohonná jednotka byla vyvinuta pro budoucí využití v rámci plug-in hybridního pohonného ústrojí. Jedná se o první tříválcový motor, který automobilka ve své histori představila.
Další 4 fotografie v galerii
Jediný tříválec v nabídce je určen pro nové Volvo XC40 / Volvo

Zbrusu nový 1,5litrový benzínový tříválec s přímým vstřikováním paliva byl vyvinut přímo automobilkou Volvo na základě stejné modulární platformy jako čtyřválcové motory rodiny Drive-E. Kompaktní motor je prvním tříválcovým agregátem, který společnost za svou 91 let dlouhou historii vyrobila.

Drive-E bude spolupracovat se šestistupňovou převodovkou, přičemž automobilka v příštím roce počítá na přání s variantou v osmistupňovém provedení. Nový motor bude v rámci efektivnosti výroby zhotoven stejnou výrobní linkou jako ostatní čtyřválcové benzínové a naftové agregáty Drive-E.

„Náš nový tříválcový motor představuje vzrušující vývojový krok nejen z hlediska Volva XC40, ale i pro celou automobilku Volvo. Kompaktní design motoru nám poskytne flexibilitu, kterou potřebujeme, abychom zájemcům o model XC40 mohli nabídnout pestřejší nabídku motorizací,“ uvedl ředitel pro řadu „40“ Alexander Petrofski.

Volvo XC40 se dočká také rozšíření motorizace o stávající pohonné jednotky – naftový agregát D3 o výkonu 150 koní a benzínovou jednotku T4 se silou 190 koní. Nový tříválcový pohonný agregát byl navíc záměrně navržen tak, aby mohl být integrován do plug-in hybridní motorizace Twin Engine. Hybridní pohonné ústrojí bude stejně jako čistě elektrická varianta Volva XC40 představeno později.

Volvo XC40 znamená první vlaštovku švédské automobilky v segmentu kompaktních SUV. Novinka nabídne podle automobilky řidičům vysokou míru individuality a v souladu s tím chce Volvo svým řidičům dopřát velký výběr motorizací a samozřejmě také výbavy (čtěte: Nová generace vozů Volvo je velmi povedená, potvrzuje to i nové XC40).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Za pár let půjde vysílat myšlenky na delší vzdálenosti, pracují na tom vědci i Elon Musk

Jak skrýt citlivé informace v náhledech příchozích...

Čtečka otisků prstů přímo v displeji začíná být...

Fontána magmatu nalezena pod Yellowstonem, NASA ji chce chladit...

Astronomové pozorovali díky gravitační čočce unikátní...

Spoluzakladatel WhatsAppu Brian Acton vyzývá lidi, aby si...

Za tři roky bude 40 % smartphonů vybaveno 3D kamerami:...