Nejnovější supersport McLarenu. Minimalistické provedení za milion dolarů

Auto-moto 16. prosince 2017 | 10:16 — Lukáš Bauer
Nový supersport od McLarenu je pojmenován po legendárním závodníkovi Formule 1 Ayrtonu Sennovi, který tragicky zahynul při havárii. McLaren Senna je ztělesněním perfektně naladěného výkonu pro maximální zážitek z jízdy na okruhu.
Dalších 5 fotografií v galerii
Nový McLaren Senna nese jméno známého jezdce Formule 1 / McLaren

Nový McLaren je pojat v minimalistickém provedení, protože nemá žádné vyspělé funkce moderních automobilů ani klimatizaci. Nemá téměř žádný zavazadlový prostor, až na místo pro dvě přilby a pár závodních obleků. V interiéru je sotva tolik kůže, aby zakryla airbagy a potahy sedadel. Jeho cena je přesto závratná.

Všechen luxus byl ze Senny odebrán, protože tento vůz je doma spíše na okruhu než na silnici, jak symbolizuje i jeho název. Každé kilo navíc je v případě tohoto vozu velkým nepřítelem, protože ubírá sílu motoru a zvyšuje tlak na brzdy.

Za cenu milionu dolarů McLaren Senna nenabídne komfort luxusních vozů, ale pouze skvělé jízdní vlastnosti spolu s obrovským výkonem. O ten se stará vybroušený motor 4,0 V8, který je umístěn za sedadly a poskytuje lehkému sporťáku neuvěřitelných 789 koní.

Samozřejmě, že existují automobily s mnohem větším výkonem, ale Senna váží pouhých 1100 kilogramů. Výsledné jízdní a dynamické vlastnosti vozu jsou proto naprosto extrémní a vyžadují opravdu zkušeného pilota.

McLaren zatím neuvedl podrobnosti, ale lze předpokládat, že z nuly na stovku se tento sprinter dostane nejpozději za 2,5 vteřiny a maximální rychlost bude kolem 350 km/h.

McLaren vyrobí malou sérii pouze pěti set kusů vozu Senna, který bude oficiálně představen na Ženevském autosalonu na začátku příštího roku. O dalším extrémním automobilu, který McLaren Senna předčí v mnoha směrech, se můžete dočíst v tomto článk.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jak skrýt citlivé informace v náhledech příchozích notifikací na obrazovce vašeho smartphonu?

Čtečka otisků prstů přímo v displeji začíná být...

Fontána magmatu nalezena pod Yellowstonem, NASA ji chce chladit...

Astronomové pozorovali díky gravitační čočce unikátní...

Spoluzakladatel WhatsAppu Brian Acton vyzývá lidi, aby si...

Za tři roky bude 40 % smartphonů vybaveno 3D kamerami:...

Stále více smartphonů disponuje umělou inteligencí: Již...