Tatra v letošním roce získala prestižní ocenění

Auto-moto 25. listopadu 2017 | 09:19 — Lukáš Bauer
Současné postavení, stále rostoucí prestiž i historický význam značky Tatra podtrhují nejen hospodářské výsledky, vývoj nových vozů, stoupající prodeje a podpora nejrůznějších projektů, ale i společenská ocenění.
Tatra se znovu stává prestiží českou značkou / Tatra trucks

Minulý týden byl kopřivnický výrobce nákladních a užitkových vozidel oceněn titulem Tradiční česká značka 2017 v rámci projektu Česká značka. Tatra tak obhájila loňské prvenství. O výsledcích soutěže rozhodovala svým hlasováním široká veřejnost.

Na slavnostním večeru převzal ocenění Tradiční česká značka 2017 Radomír Smolka, místopředseda představenstva a technický ředitel společnosti Tatra trucks, kterou vlastní podnikatelé Jaroslav Strnad a René Matera.

„Velmi si vážíme tohoto ocenění, zvláště, když jsme jej získali podruhé za sebou. Je to důkaz, že veřejnost naši společnost a značku TATRA vnímá jako součást české identity a jeden ze symbolů českého průmyslu. To je zavazující, ale zároveň i inspirací do budoucna," řekl Radomír Smolka.

Kopřivnická Tatra své dobré jméno pod novými vlastníky i nadále upevňuje. Letošní rok je pro společnost ve znamení stabilizace po prudkém nárůstu produkce. Tatra vyrobí a prodá téměř 1 500 vozidel a investice do výroby a výrobního areálu budou činit 460 milionů korun. Jednou z nejvýznamnějších inovací je nová robotizovaná technologie svařování nosné roury podvozku vozidel, které se bude provádět přímo v kopřivnickém závodě.

Automobilka se také angažuje ve společensky prospěšných projektech. Jde především o nové muzeum vozů Tatra, které vznikne v Kopřivnici ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a stávajícím Technickým muzeem. Projekt je finančně podporován Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Čeká nás doba ledová? Podle vědců budou nejbližší erupce sopek ničivější než dosud

Přichází první smartphone, jenž vám skutečně může...

V Texasu staví 150 metrů pod zemí obrovské tisícileté...

Existovala alternativa k vytvoření Československa? Nebylo...

Romantické praskání ohně v domácím krbu vás může...

Zbavte se hotovosti: Budoucnost představují platební náramky,...

Řešíte každý měsíc splátky leasingu? Váš vůz přitom...