Tatra v letošním roce získala prestižní ocenění

Auto-moto 25. listopadu 2017 | 09:19 — Lukáš Bauer
Současné postavení, stále rostoucí prestiž i historický význam značky Tatra podtrhují nejen hospodářské výsledky, vývoj nových vozů, stoupající prodeje a podpora nejrůznějších projektů, ale i společenská ocenění.
Tatra se znovu stává prestiží českou značkou / Tatra trucks

Minulý týden byl kopřivnický výrobce nákladních a užitkových vozidel oceněn titulem Tradiční česká značka 2017 v rámci projektu Česká značka. Tatra tak obhájila loňské prvenství. O výsledcích soutěže rozhodovala svým hlasováním široká veřejnost.

Na slavnostním večeru převzal ocenění Tradiční česká značka 2017 Radomír Smolka, místopředseda představenstva a technický ředitel společnosti Tatra trucks, kterou vlastní podnikatelé Jaroslav Strnad a René Matera.

„Velmi si vážíme tohoto ocenění, zvláště, když jsme jej získali podruhé za sebou. Je to důkaz, že veřejnost naši společnost a značku TATRA vnímá jako součást české identity a jeden ze symbolů českého průmyslu. To je zavazující, ale zároveň i inspirací do budoucna," řekl Radomír Smolka.

Kopřivnická Tatra své dobré jméno pod novými vlastníky i nadále upevňuje. Letošní rok je pro společnost ve znamení stabilizace po prudkém nárůstu produkce. Tatra vyrobí a prodá téměř 1 500 vozidel a investice do výroby a výrobního areálu budou činit 460 milionů korun. Jednou z nejvýznamnějších inovací je nová robotizovaná technologie svařování nosné roury podvozku vozidel, které se bude provádět přímo v kopřivnickém závodě.

Automobilka se také angažuje ve společensky prospěšných projektech. Jde především o nové muzeum vozů Tatra, které vznikne v Kopřivnici ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a stávajícím Technickým muzeem. Projekt je finančně podporován Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Muži ze „západní“ civilizace mají podle studie stále méně spermií: Co může být příčinou tohoto trendu?

Co bude nejvíce ohrožovat astronauty při nekonečně dlouhé...

Unikátní astronomický úkaz: Supermasivní černá díra...

Po nešťastné mentholce přichází ojetá auta: Tenistka...

Vědci odhalili, proč se někdo chřipkou nakazí a někdo bez...

Již vaše příští auto si samo najde volné parkoviště,...

Chytré bezdrátové špunty vám třeba při běhu přečtou...