Volvo koupilo společnost, která se zabývá vývojem létajících automobilů

Auto-moto 15. listopadu 2017 | 14:51 — Lukáš Bauer
Dalším podpůrným impulsem, který mluví ve prospěch pozvolného vzniku létajícího automobilového průmyslu, je zpráva z minulého týdne, že mateřská společnost automobilky Volvo dokončila akvizici startupové firmy Terrafugia, kterou založili inženýři z MIT se studenty MBA.
Další 2 fotografie v galerii
Volvo dokončilo strategický nákup startupu na vývoj létajících automobilů / Internet

Zprávy o zahájení procesu akvizice se objevily již během července, ale až do této chvíle je ani jeden ze subjektů nepotvrdil. Ve společném prohlášení z minulého týdne společnosti uvedly, že vstupují do nové éry, během které promění létající automobily v realitu.

Létající automobily jsou stále považovány za velmi obtížně proveditelné, ne–li doslova teoretické. Jejich vývojem se zabývá celá řada firem, o kterých je známo, že zatím pouze slibují, použitelné létající auto dosud ale nikdo neviděl.

Nicméně, Terrafugia se zabývá vývojem létajících automobilů již poměrně dlouhou dobu a jako jedna z mála firem opravdu létající vůz postavila. Jedná se o stroj s názvem Transition. I v tomto případě se však jedná spíše o letadlo, které je uzpůsobeno pro jízdu po silnici a má skládací křídla. Jeho provoz na silnicích byl povolen americkými úřady.

Nový prototyp TF-X je o mnoho ambicióznější a lze říci, že vypadá opravdu pěkně a hlavně se mnohem více podobá automobilu. Zatahovací křídla modelu TF-X mají dvojici sklápěcích rotorů, které letounu umožní vzlétnout a přistát vertikálně jako vrtulník. Tento typ technologie je považován za zásadní pro vytvoření letecké taxi služby, nad kterou uvažuje několik velkých společností. Letouny by byly elektricky poháněné, aby se zabránilo veškerému hluku a znečištění typicky spojenému s vrtulníky.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Muži ze „západní“ civilizace mají podle studie stále méně spermií: Co může být příčinou tohoto trendu?

Co bude nejvíce ohrožovat astronauty při nekonečně dlouhé...

Unikátní astronomický úkaz: Supermasivní černá díra...

Po nešťastné mentholce přichází ojetá auta: Tenistka...

Vědci odhalili, proč se někdo chřipkou nakazí a někdo bez...

Již vaše příští auto si samo najde volné parkoviště,...

Chytré bezdrátové špunty vám třeba při běhu přečtou...