Americký výrobce hypersportovních vozů představí šestikolové monstrum

Auto-moto 29. října 2017 | 08:19 — Lukáš Bauer
Automobilka Hennessey se proslavila zejména hypersportovním vozem Venom F5, který je extrémní ve všech směrech. Nyní chystá kromě zcela nového Venomu ještě toto šestikolové monstrum s názvem VelociRaptor.
Další 4 fotografie v galerii
VelociRaptor by mohl být levnějším konkurentem Mercedes Maybach Laundalet / Internet

Prvního listopadu představí automobilka Hennessey druhou generaci hypersportu Venom F5, u kterého se očekává, že bude rychlejší než Bugatti Chiron. Kromě tohoto sportovního vozu však Hennessey chystá představení ještě jednoho extrémního auta, kterým je VelociRaptor.

Jedná se obrovský sportovní pickup s širokou paletou možných úprav. Jako základ pro tento vůz posloužil Ford F–150 Raptor, který dostal velké nárazníky, řadu výztuh a dvacetipalcové ráfky a v neposlední řadě 450 koní.

Tento těžký vůz je prakticky supersportem postaveným na offroadovém podvozku a nabídne zcela jistě množství zábavy. Ovšem svou bizarností zcela jistě nemá na krále své kategorie - Mercedes-Maybach G 650 Landaulet s výkonem 630 koní pod kapotou.

Aby se mu tento levnější konkurent  mohl postavit, bude v příplatkové nabídce možnost vybavit ho obřími brzdami Brembo, ještě většími ráfky a hlavně šestiválcovým 3,5 litrem o výkonu 600 koní. Takového výkonu motor dosáhne samozřejmě díky obřím turbodmychadlům a speciálnímu výfukovému potrubí.

Vrcholnou verzi bude tvořit tankové monstrum, které bude vybaveno systémem 6x6 a mohutným pancéřováním. Tato úprava bude stále mnohem levnější než G 6x6 se sedadly Maybach.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Online gangy přeprodávají ukradená bankovní hesla přímo na běžných diskusních fórech

Evropou se šíří nový škůdce, je sice krásný, ale velmi...

Evropská unie jde po internetu: Skončí svobodné...

Víte, jak vlastně funguje potrubní vlak jedoucí téměř...

Nejznámější světový vizionář se potýká neustále s...

Démoni podle amerického profesora psychiatrie existují: Zlo je...

Na těchto záhadách si vylámaly zuby již stovky vědců a...